Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Central Asia Shepherd Dog (Sredneasiatskaïa Ovtcharka) - Vidurio Azijos aviganis

Vidurio Azijos aviganiai atsirado geografinėje vietovėje tarp Uralo, Kaspijos jūros ir šiaurvakarinės Kinijos linijos. Sakoma, kad ši veislė viena seniausių pasaulyje. Manoma, kad Vidurio Azijos aviganiams jau virš 5000 metų. Skirtingai nei dauguma veislių, ši nebuvo išveista žmogaus, o atsirado visiškai natūraliai, šuniui prisitaikant prie gamtinių sąlygų. 1920 buvusi Tarybų sąjunga sukūrė veislės standartą., tačiau vėliau jis buvo šiek tiek pakeistas.

Išvaizda

Vidurio Azijos aviganiai yra vidutinio dydžio šunys. Patinų ūgis privalo būti ne mažesnis kaip 65 cm, o patelių – kaip 60 cm. Juos pamačius, susidaro stiprumo, galios įspūdis. Tai lemia amsyvi kaulų struktūra, gerai išsivystęs raumenynas.
Galva masyvi, plati. Priekinė galvos dalis plokščia, „stopas“ vos matomas. Nasrai šiek tiek trumpesni už kaukolės ilgį. Žiūrint iš priekio nasrai atrodo stačiakampio formos. Nosis stipri, juodos spalvos. Jei kailis šviesus, leidžiama ir ruda nosis. Ausys mažos, trikampio formos, nulėpusios, žemai įstatytos. Akys apvalios, gana toli viena nuo kitos ir tamsios spalvos.
Kaklas trumpas, raumeningas, suformuojantis 30-40° kampą su pečių linija. Krūtinė plati, gili, šonkauliai apvalaini. Pilvas švelniai įtrauktas. Nugara stipri, tiesi ir plati. Juosmuo taip pat trumpas, platus, apvalainas. Pasturgalis raumeningas, beveik horizantalus. Uodega aukštai įstatyta, siekianti kulkšnis. Paprastai būna trumpinta. Kojos tiesios ir tvirtos. Pėdos stiprios, apvalios ir kompaktiškos. Įprasta eisena sunki, bet greita, šuoliuojanti.
Kailis šiurkštus, tiesus su tankia pavilne. Ant galvos, kojų priekinės dalies jis yra trumpesnis. Galimos kailio spalvos: balta, juoda, pilka, šiaudų, rausvi gelsva, pilkšvai ruda, raina.

Būdas

Šių šunų paskirtis – saugoti bandą ir ginti ją nuo plėšrūnų. Tinkami ir apsaugos tarnybai, nes yra drąsūs, stiprūs, nereiklūs gyvenimo sąlygoms. Be to, jie nepasitiki svetimais žmonėmis, su jais elgiasi itin atsargiai. Nors nėra agresyvūs, įerzinti Vidurio azijos aviganiai energingi puola.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu