Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Cesky Terrier (Ceský Teriér ) - Čekų terjeras

Čekų terjerai atsirado sukryžminus Silihemo škotų ir galbūt Dendžio Dinmonto terjerus – siekta išveisti šunį, kuris medžiotų kaip jagdterjeras, bet būtų trumpesnių kojų ir veiksmingiau darbuotųsi urvuose. Vis dėlto čekų terjerai gimtinėje labiau išpopuliarėjo kaip namų šunys – tai lėmė savita jų išvaizda. XX a. devintajame dešimtmetyje čekų ir slovakų veisėjai pastebėję, kad šios veislės šunys vis labiau praranda savo pradinį pavidalą ir savybes, juos vėl sukryžmino su Silihemo terjerais. Taip daugmaž išsaugotos veislės senosios savybės.

Išvaizda

Čekų terjerai yra nedidelio ūgio (28-36 m), trumpų kojų, bet ilgo ir raumeningo kūno šunys. Tokia kūno sandara leidžia vikriai landžioti po urvus ir medžioti.
Kalto formos galva taip pat ilga – 18-20 cm ilgio ir 8-10 cm pločio. Vidutinio dydžio, migdolo formos akys turi būti rudos ar tamsiai rudos spalvos. Aukštai augančios trikampio formos ausys laikomos nuleistos šalia skruostų. Kaukolė tarp ausų plati. Pakaktys pastebimas, nors ir nėra labai išraiškingas. Nosies tiltas tiesus, o pati nosis nemaža, juodos spalvos. Dantys dideli, sueinantys į žirklinį ar lygų sąkandį.
Vidutinio ilgio kaklas stiprus ir raumeningas. Pečiai taip pat raumeningi, galingi. Viršutinė kūno linija netiesi – ties juosmeniu ir pasturgaliu šiek tiek kyla. Krūtinės forma primena cilindrą. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Juosmuo gana ilgas, raumeningas, platus ir šiek tiek apvalainas.
Priekinės kojos trumpos, tiesios, su masyviais kaulais. Užpakalinės stiprios, raumeningos, ilgesnės už priekines. Letenos didelės, su skliautiniais pirštais, užsibaigiančiais tvirtais, stipriais nagais. Idealus uodegos ilgis 17-20 cm. Ji gali būti laikoma nuleista su vos lenktu galiuku arba sudaryti kardo formą.
Kailis ilgas, tankus, šiek tiek banguotas ir spindintis it šilkas. Trumpesnis kailis paprastai turi standesnes garbanas. Visi čekų terjerų šuniukai gimsta juodi ar juodi su įrudžiu. Kai šunys sulaukia maždaug trejų metų amžiaus, jų kailis pradeda keistis – atsiranda pilkos spalvos atspalvių, varijuojančių nuo anglies iki platinos atspalvių. Galva, ausys, letenos ir uodega privalo likti juodos spalvos. Galvos, skruostų, barzdos, kaklo ir krūtinės srityje leidžiamos baltos, gelsvos ar rudos spalvos žymės. Leidžiama ir balta apykaklė bei baltas uodegos galiukas. Vis dėlto kitų spalvų žymės niekada neturi užgožti pagrindinės kailio spalvos.

Būdas

Čekų terjerai turi labai harmoningą temperamentą. Jie nerodo jokios agresijos, nors su nepažįstamais žmonėmis nėra linkę draugauti – į juos žvelgia su atsargumu. Šiaip tai draugiški, mėgstantys žaisti, puikiai sutariantys su vaikais šunys. Čekų terjerai yra kantrūs, tad nesupyksta net tada, kai vaikas žaisdamas neatsargiai timpteli už ausies ar uodegos.
Tiesa, svarbu šios veislės atstovus nuo mažų dienų socializuoti – tada jie puikiai sutars ne tik su vaikais, nepažįstamais žmonėmis, bet ir su kitais gyvūnais. Čekų terjerus nesudėtinga dresuoti, jie yra protingi šunys, tad neturėtų kilti jokių problemų.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu