Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Chihuahua - Čichuachua: Long-haired - ilgaplaukis

Čichuachua veislės kilmė apgaubta legendų. Sklando ne viena šios veislės atsiradimo versija. Vis dėlto viena tikrai aišku – Čichuachua gimtinė yra Meksika. Tą byloja tiek archeologiniai radiniai, tiek folkloro pasakojimai. Labiausiai paplitusi teorija pasakoja, kad Čichuachua protėviai yra Techichi – šunys, buvę toltekų (Meksikos civilizacija) palydovais. Taip pat spėjama, kad dar senesni Čichuachua protėviai saugojo majų piramides. 1850 m. griuvėsiuose netoli Casas Grandes archeologinių kasinėjimų zonos Čichuachua regione rasta veislės protėvių pėdsakai. Dėl to veislė ir gavo Čichuachua vardą.
Visgi kai kurie istorikai tiki, kad Čichuachua veislė kilusi iš Maltos. Šią teoriją pagrindžia vietiniai piešiniai, kuriuose vaizduojami į šią veislę panašūs šuneliai. Vienas žymiausių tokių tapybos darbų yra Siksto koplyčios freska, tapyta Sandro Botičelio 1480-1482 m. Freskoje pavaizduoti Mozės gyvenimo epizodai, o viename jų – berniukas, laikantis mažytį šunelį, apvalaina galva, didelėmis akimis, tokiomis pat didelėmis ausimis ir kitomis Čichuachua būdingomis charakteristikomis.
1904 m. Čichuachua pripažino AKC (American Kennel Club). Šiandien ši veislė yra gana populiari, ypač Amerikoje.

Išvaizda

Čichuachua yra smulkiausi šuneliai pasaulyje. Jų ūgis yra vos 15-23 cm, o svoris – 1-3 kg.
Jų galva proporcingo kūnui dydžio, apvali. Akys didelės, apvalios, gana toli viena nuo kitos. Jų spalva tamsi, tačiau šviesaus kailio Čichuachua gali turėti ir šviesesnias akis, tačiau jokiu būdu ne mėlynas. Šių šunelių ausys, palyginus su jų smulkiu kūneliu, milžiniškos. Jos laikomos stačios ir pakreiptos į šonus 45º kampu. Nasrai maži, trumpi ir dailūs. Sąkandis lygus arba žirklinis. Skruostai liesi. Nosis juoda ar prie kailio derančio atspalvio. Jei Čichuachua kailis itin šviesus, leidžiama net rausva nosies spalva.
Tvirtas ir raumeningas kaklas švelniai išgaubtas, gracingai įsiliejantis į pečius. Pastarieji liesi, dailiai susiliejantys su ilga nugara. Šonkauliai apvalūs, šiek tiek išgaubti, tačiau ne per daug – kūnas neturi priminti statinės formos. Apatinė kūno linija beveik tiesi, link galo tik vos kylanti į viršų.
Kojos tiesios, priekinių kojų kaulai labai ploni, trapūs, lengvai lūžta. Galinės kojos raumeningos. Letenos nedidelės, su labai lenktais nagais. Vidutinio ilgumo uodega laikoma užriesta į viršų.
Kailis gali būti dviejų tipų – trumpas arba ilgas. Bet kokiu atveju jis privalo būti švelnus ir švytintis. Ilgaplaukių kailis gali būti šiek tiek banguotas. Ant ausų ir uodegos jis ilgesnis, suformuojantis dailias plunksneles. Kailio spalva gali būti bet kokia.

Būdas

Čichuachua yra labai vikrūs ir nepaprastai drąsūs šuneliai. Dauguma stebisi, kaip toks mažylis gali būti toks narsus. Jis ne tik atkakliai ginasi pats, bet taip pat uoliai saugo ir savo šeimininką. Įerzinti šie nedideli šuneliai smarkiai kandžiojasi. Čichuachua ypatingai ištikimi savo šeimininkams, dėl jų jie pasiryžę padaryti bet ką. Veislė lengvai dresuojama, tad tinka ir nepatyrusiam šunų augintojui. Taip pat gali gyventi bute, mieste. Čichuachua yra judrus, tačiau tinka auginti ir nedidelio aktyvumo žmogui, nes energiją išeikvoja žaidimų metu – veislės atstovai itin žaismingi ir linksmi. Vis dėlto jie nerekomenduojami auginti šeimoms, turinčioms mažų vaikų – pastarieji neatsargiai žaizdami gali įerzinti Čichuachua, o jie, kaip jau ir buvo minėta, įerzinti stipriai kandžiojasi. Čihuahua labai atsargūs ir su nepažįstamais žmonėmis bei šunimis, tačiau puikiai sutaria su kitais namuose auginamais gyvūnais.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu