Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Chinese Crested Dog - Kinų kuoduotasis šuo: Hairless - beplaukis

Manoma, kad kinų kuoduotusius šunis kinų jūreiviai atsigabeno iš Afrikos. Šie šunys ilgus metus buvo imami į laivus, kad medžiotų įvairius kenkėjus. XIX a. viduryje kinų kuoduotieji pradėjo plisti ir po Europą, atsirado nemažai meno dirbinių, vaizduojančių šiuos išskirtinės išvaizdos šunelius. 1800 m. veislė pradėda demonstruoti ir Amerikoje vykstančiose šunų parodose.

Išvaizda

Kinų kuoduotieji yra nedideli, smulkūs ir elegantiški šuneliai. Jų ūgis siekia nuo 27 iki 33 cm. Kūno proporcijos primena stačiakampį.
Būdinga nedidelė, pakaušyje išgaubta galva su smulkiu, siuarėjančiu snukučiu. Toli viena nuo kitos esančios akys turi būti migdolo formos ir pageidautina, kad jų spalva derėtų prie kailio spalvos – šviesiakailiai turi šviesesnes akis, tamsiakailiai - tamsias. Ausys turi būti didelės ir laikomos stačios. Nosis proporcingo snukučiui dydžio, o jos spalva priklauso nuo kailio atspalvio – turi derėti. Lūpos standžios, glotniai dengia žandikaulius. Sąkandis gali būti tiek žirklinis, tiek ir lygus.
Kaklas turi būti laibas, vos vos išlenktas. Viršutinė kūno linija beveik tiesi – tik šiek tiek nuožulnėja ties strėnomis. Krūtinė gili, siekianti alkūnes. Juosmuo lengvas, grakštus.
Priekinės kojos ilgos, tiesios ir grakščios. Užpakalinės šiek tiek išlenktos. Letenos siauros, su ilgais pirštais – primena kiškio. Ir taip laiba, ilga uodega galiuko link dar labiau susiaurėja. Kai šuo budrus, ji gali būti laikoma užriesta net virš nugaros.
Kinų kuoduotieji šunys gali būti dviejų tipų – bekailiai arba turintys kailį. Pirmieji nėra visiškai pliki – kailis auga tam tikrose vietose: ant viršugalvio (skiauterė), uodegos galiuko (plunksnelė) ir ant letenų – siekia kulkšnis (kojinaitės). Kailis turi būti švelnus it šilkas ir minkštas. Oda taip pat privalo būti minkšta, švelni, maloni liesti.
Kitas tipas – kailiuoti kinų kuoduotieji šunys. Jie turi dvisluoksnį kailį, dengaintį visą kūną. Pavilnė turi būti trumpa, šilkinės tekstūros, o dengiamasis kailio sluoksnis ilgas, plonas ir tiesus. Kailio spalvai nėra skiriama ypatingų reikalavimų – galimi patys įvairiausi atspalviai ir jų deriniai.

Būdas

Kinų kuoduotieji garsėja kaip labai draugiški, šeimininkui beatodairiškai atsidavę šunys. Šie šuneliai mėgsta būti dėmesio centre ir nuolat jausti šeimininko rūpestį bei meilę – glamonės, glostymai, apkabinimai – tai, ką kinų kuoduotijei tiesiog dievina! Tiesa, į nepažįstamus žmones šios veislės atstovai žiūri atsargiai, bet jei jau kinų kuoduotasis Jus prisileido ir pripažino šeimininku, būsite visas jo pasaulis.
Nors yra paplitusi nuomonė, kad šie šuneliai yra kvailoki, tai tėra tik mitas, atsiradęs dėl kiek neįprasto kinų kuoduotojo charakterio. Iš tikrųjų šios veislės atstovai pasižymi sumanumu ir ypatingu protingumu. Nepaisant to, dresuoti juos gali būti sunku, nes šie šunys yra gerokai užsispyrę.
Net ir specialiai nemokyti, kinų kuoduotieji visada uoliai sergės namus. Apie bet kokį įtartiną svečią jie suskubs pranešti skardžiu lojimu. Kinų kuoduotieji mėgsta „kalbėti“ – kai kurie netgi kaukia, „dainuoja“.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu