Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Chow Chow - čiau čiau

Apie čiau čiau kilmę nėra tiklsių žinių, nors nekyla abejonių, kad jų protėviais buvo špicai. Dar XVIII a. pr. istorikai aprašė ypatingą šunį, turintį melsvai juodą liežuvį, kurį Rytuose vartojo maistui. Mongolijoje ir Mandžiūrijoje čiau čiau šunų mėsa buvo laikoma tikru delikatesu. Buvo panaudojamas ir tankus šunų kailis – iš jo žmonės siuvo kailinius.
1780 m. čiau čiau pirmą kartą pasirodė ir Didžiojoje Britanijoje, o paskui išplito po visą pasaulį.

Išvaizda

Čiau čiau yra galingos, tvirtos išvaizdos šunys. Jie yra vidutinio ūgio – 43-50 cm. Ši veislė turi masyvią kaulų struktūrą ir gerai išvystytą raumenyną. Jų kūnas yra kompaktiškas, trumpas, bet platus.
Galva didelė, tačiau proporcinga kūnui, laikoma išdidžiai pakelta. Kaukolė plokščia, plati. Nasrai trumpi, platūs. Akys migdolo formos, giliai įsodintos ir yra toli viena nuo kitos. Jos apibrėžtos juoda linija. Ausys mažos, trikampio formos, gana toli vien anuo kitos. Jų galiukai užapvalinti. Laikomos stačios. Nosis didelė, plati, juodos spalvos. Šnervės plačios ir atviros. Lūpos prigludusios. Viršutinė lūpa beveik visiškai uždengia apatinę. Lūpų kampučiai juodi. Šie šunys turi ypatingą liežuvį – jis yra melsvai juodas. Sąkandis stiprus, žirklinis.
Kaklas stiprus, raumeningas, gražiai išlenktas, neilgas. Viršutinė kūno dalis tiesi, tvirta. Kūnas trumpas, kompaktiškai sudėtas, tačiau platus. Jo forma panaši į kvadratą. Krūtinė taip pat plati, gili ir raumeninga. Šonkauliai arti vienas kito, gerai išreikšti. Juosmuo raumeningas, trumpas, platus.
Uodega aukštai įstatyta, laikoma prigludusi prie nugaros. Priekinės kojos tiesios. Kaulų struktūra masyvi. Užpakalinės kojos labai stiprios. Pėdos apvalios, kompaktiškos.
Kailis gali ūti vieno iš dviejų tipų: šiurkštus arba švelnus. Abu tipai turi ir pavilnę. Šiurkštaus kailio savininkai turi tankų, tiesų viršutinį kailį. Pavilnė švelni, minkšta ir taip pat tanki. Kailio ilgis gali būti įvairus, tačiau čiau čiau privalo atrodyti minkštas, pūkuotas it meškiukas. Švelniakailiai atrodo taip pat, tik kailio tekstūra yra kur kas minkštesnė. Galimos kailio spalvos: raudona, juoda, mėlyna, cinamono ir kreminė.

Būdas

Čiau čiau būdingas savitas charakteris. Tai stiprių nervų, bebaimis šuo. Jis labai atsidavęs savo šeimininkui ir visada pasiruošęs jį ginti. Čiau čiau yra itin savarankiški šunys, todėl juos dresuoti yra sunku. Šie šunys labai rimti, nemėgstantys žaisti ar kitaip kvailioti. Jis mėgsta ramybę, todėl tinka tokiems pat žmonėms. Čiau čiau vengia triukšmo, draugystės su kitais šunimis ir nori turėti šeimininką, kuris suprastų jo poreikius ir jam neįsakinėtų. Nors čiau čiau ramus šuo, bet jei jam kažkas nepatinka arba jį kas nors įerzina, gali tapti nuožmus ir bebaimis.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu