Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Cirneco dell'Etna - Etnos čirnekas

Etnos čirnekai kilę iš Sicilijos, čia jie gyvena jau daugiau kaip 2500 metų. Ši veislė gana panaši į faraonų šunis – veislės turi bendrą kilmę. Etnos čirnekai buvo auginami kaip smulkių žinduolių ir paukščių medžioklis. Šie šunys buvo itin vertinami dėl gebėjimo dirbti ekstremaliomis sąlygomis – puikiai medžiojo ir alinantyje karštyje, ir kalnuotoje vietovėje, ir pusbadžiu, ir net gaudami minimalų vandens kiekį. Etnos čirnekai garsėjo kaip itin ištvermingi šunys.

Išvaizda

Etnos čirnekai yra vidutinio dydžio, elegantiškos sandaros šunys. Patinų ūgis siekia 47- 49 cm, o patelių 42-48 cm. Nors šių šunų kūnas grakštus, liaunas, tačiau ir itin tvirtas.
Galva proporcinga kūnui, kaukolės plotis ne didesnis nei pusė galvos ilgio. Skruostai plokšti. Lūpos plonos, glaudžiai dengiančios žandikaulius. Sąkandis lygus arba žirklinis. Nosis gana didelė, jos splava susilieja su kailio spalva. Gana mažos akys yra ovalios formos, šiek tiek pakreiptos į šonus. Jų spalva taip pat turi derėti prie kailio ir su juo susilieti. Didelės, šikšnosparnio primenančios ausys auga labai aukštai ir arti viena kitos. Jos laikomos pakeltos.
Kaklas tokio pat ilgio kaip ir galva, stiprus ir raumeningas. Viršutinė kūno dalis strėnų link nuožulnėja. Krūtinė gili, beveik siekianti alkūnes. Šonkauliai apvalaini, pastebimi. Apatinė kūno linija užpakalinių kojų link palaipsniui kyla ir sudaro gracingą linkį.
Žemai auganti uodega prie pagrindo tvirta, o galo link nežymiai siaurėja. Ji ilga, siekianti kulkšnis ir paprastai laikoma nuleista. Visgi kai šuo budrus ar aktyvus, uodega yra laikoma pakelta ir šiek tiek užriesta. Kojos ilgos, tiesios, užpakalinės stiprios ir raumeningos. Stiprios letenos ovalo formos, tiesios su tvirtais, kietais padais ir tokiais pat nagais.
Kailis ant galvos, ausų ir kojų trumpas, o ant likusio kūno pusilgis, glotnus. Galimos kailio spalvos - įvairaus intensyvumo rusva, gelsvai rusva ir riešutinė. Leidžiama šiek tiek baltos splavos – ant apykaklės ar maži pėdsakai ant kūno, tačiau nėra pageidautina.

Būdas

Etnos čirnekai yra stipraus, nepriklausomo charakterio šunys. Nepaisant to, jie yra draugiški ir švelnūs. Šie šunys būna itin atsidavę šeimininkui ir mėgsta jam pataikauti. Etnos čirnekai lengvai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, tad gali gyventi tiek mieste, tiek kaime, tiek name, tiek bute. Visgi lauke ši veislė dėl trumpo kailio gyventi nėra tinkama. Etnos čirnekai gali gyventi šeimose, turinčiose vaikų. Su mažaisiais šeimos nariais šie šunys elgiasi švelniai ir draugiškai. Kadangi Etnos čirnekai labai mėgsta bendrauti, gali gyventi kartu ir su kitais gyvūnais.
Jei nuspręsite rinktis šios veislės šunį, turėkite omenyje, kad teks gyventi aktyvų gyvenimą, nes Etnos čirnekai yra labai energingi gyvūnai. Jiems reikia kasdienės aktyvios veiklos, pasivaikščiojimų gamtoje, treniruočių. Šie šunys mėgsta žaisti – jiems patinka tiek lauko, tiek vidaus žaidimai. Taigi laikydami tokios veislės šunį būtinai jį aprūpinkite žaislais.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu