Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Clumber Spaniel - Klamberio spanielis

Pasak legendos, Klamberio spanielio protėviai buvo medžiokliniai šunys varovai ir retriveriai, priklausę prancūzų de Nuajaus kunigaikščiui. Taip pat spėjama, kad tarp šios veislės protėvių galėjo būti ir anglų basetai (ilgas liemuo) ir senbernarai (masyvi galva). Per Prancūzijos revoliuciją jis, norėdamas apsaugoti savo šunis, nemažai jų nugabeno į Niūkastlio kunigaikščiui į Angliją. Čia šie šunys dėl savo nuoseklumo medžioklėje sutikti itin palankiai. Šiandien dauguma Klamberio spanielių ramiai leidžia dienas miestų parkuose, slampinėdami paskui smulkius gyvius – vabzdžius, drugelius ar net plazdančius lapus. Šeimininkai privalo pasirūpinti, kad šios veislės jų augintiniai nenuobodžiautų, antraip Klamberio spanielių būdas gali tapti nepakenčiamas.

Išvaizda

Klamberio spanieliai yra ilgi, žemi, kresni šunys. Jie patys sunkiausi iš visų spanielių tipų. Jų svoris yra 29-36 kg, o ūgis – 48-51 cm.
Galva yra masyvi, kvadratiška, ties viršugalviu plati, su pastebimu pakakčiu ir ryškia antakių linija. Nasrai platūs. Nosis didelė, kvadratinė, įvairių atspalvių rudos spalvos. Akys didelės, giliai įsodintos, tamsaus gintaro spalvos. Jų išraiška švelni, rami. Ausys prie pagrindo plačios, trikampio formos, su užapvalintais galais. Laikomos nuleistos šalia skruostų.
Kaklas ilgas ir raumeningas, dailiai įsiliejantis į pečių liniją. Nugara tiesi, tvirta ir ilga. Krūtinė gili ir plati. Liemuo išlenktas.
Kojos trumpos, tiesios, su masyviais kaulais. Strėnos ir užpkalinės kojos itin stiprios. Letenos stambios, apvalios, gausiai apžėlusios plaukais. Eisena lengva, laisva. Uodega vos žemiau nugaros linijos. Ji gali būti trumpinama. Laikoma pakelta ties nugaros linija. Jei uodega netrumpinta, ji siekia kulkšnis.
Kailis tankus, tiesus, prigludęs prie kūno. Ne mažiau tanki ir pavilnė. Kailio tekstūra šilkinė. Ausys, vidinės kojų pusės, krūtinė ir papilvė apaugę ilgesniais plaukais, kurie suformuoja nuokaras. Kailio spalva balta su citrininės ar apelsininės spalvos pamarginimais. Kitos spalvos žymės dažniausiai būna ant ausų, snuki, kojų ir uodegos.

Būdas

Klamberio spanieliai yra labai ištikimi savo šeimininkui ir prieraišūs šunys. Jų charakteris švelnus, draugiškas ir žaismingas. Šie šunys itin nemėgsta nuobodžiauti – tada jie gali tapti irzliais, krėsti įvairias išdaigas ir erzinti šeimininkus. Šiaip šie šunys yra paklusnūs, lengvai išmoksta atnešti nušautus paukščius.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu