Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Collie Rough - Kolis

Kolių kilmė nėra aiškiai žinoma, bet jie šimtmečius Škotijoje ir Anglijoje buvo laikomi kaip puikūs aviganiai. Anksčiau jie buvo naudojami karvėms ir avims į turgų ginti. 1860 m. karalienė Viktorija apsilankė Škotijoje ir susižavėjo vietiniais aviganiais – nuo tada koliai itin išpopuliarėjo ir tapo madingi.

Išvaizda

Koliai yra vidutinio dydžio, stiprūs, proporcingos išvaizdos šunys, kurių ūgis siekia 61-66 cm, o svoris 27-34 kg.
Galva neturi atrodyti masyviai. Tiek iš priekio, tiek iš šono galva primena buką kaltą. Ji nuo ausų link nosies galiuko palaipsniui siaurėja. Nasrų galas apvalainas, jokiu būdu neturi būti „kampuotas“. Žandikauliai tvirti, dantys dideli. Sąkandis žirklinis. Vidutinio dydžio akys yra migdolo formos, tamsios spalvos. Žvilgsnis sumanus, smalsus. Ausys proporcingo galvai dydžio. Du jų trečdaliai laikomi pakelti, o patys galiukai nuleisti.
Gana ilgas kaklas tvirtas, raumeningas. Nugara tvirta, palaipsniui nuožulnėjanti. Vidutinio pločio, tvirta krūtinė gili, siekianti alkūnes.
Kojos tiesios, raumeningos. Letenos gana nedidelės, ovalios formos. Išlenkti pirštai arti vienas kito. Eisena lengva, šuoliuojanti. Uodega gana ilga, siekianti kulkšnis. Ji laikoma žemai nuleista, šiek tiek pakeliama tik tada, kai šuo yra labai laimingas ar kažkuo itin susidomėjęs.
Kailis gali būti dviejų tipų – ilgas arba trumpas. Tiek vienas, tiek kitas yra tankus. Ilgaplaukių kolių kailis tiesus, puošnus, o pavilnė švelni ir tokia tanki, kad sunku įžiūrėti odą. Ant snukio ir priekinių kojų kailis trumpesnis. Ant sprando kailis gausesnis ir ilgesnis, tad suformuoja dailią apykaklę. Uodega taip pat itin puošni, apaugusi ilgais, tankiais plaukais. Trumpakailiams koliams taikomi tokie pat standartai, tik jų kailis kur kas trumpesnis. Jis tankus, kietas. Galimos kailio spalvos yra šios: sabalo su balta, trispalvė (vyrauja juoda), balta ir mėlyno marmuro. Visi kailių tipai turi baltos spalvos plotus po kaklu, ant kojų ir kartais ant uodegos galiuko. Kai kurie koliai turi baltų ženklų ant snukučio.

Būdas

Koliai turi puikų, ramų temperamentą. Jie buvo naudojami ganyti avims ir šią užduotį atlikdavo puikiai. Koliais galima pasitikėti ir būti tikriems, kad jie nesužeis ganomos bandos ir kartu apgins ją nuo tykančių pavojų. Veislės augintojai šiuos šunis apibūdina kaip itin ištikimus, mylinčius ir protingus. Tiesa, dresuoti juos nėra labai lengva, tam reikia kantrybės. Koliai gali puikiai sutarti ir su kitais gyvūnais, tereikia juos nuo mažens socializuoti. Tam, kad gyvūnas būtų paklusnus, būtina skirti pakankamai laiko treniruotėms, aktyviam laisvalaikiui. Kitu atveju gyvūnas gali būti neramus, suirzęs, o neišeikvotą energiją gali nukreipti išdaigų link.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu