Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Croatian Sheepdog (Hrvatski Ovcar) - Kroatų aviganis

Kroatijos aviganiai kilę iš XIX a. Kroatijos. Šie šunys nebuvo veisiami tikslingai, o atsirado natūraliai iš vietinių šunų. Rašytiniai šaltiniai byloja, kad Kroatijos aviganių išvaizda labai panaši į jų protėvių, gyvenusių dar XIV a. Pastarieji aprašyti Djakovo vyskupijos metraščiuose. Juose veterinaras Stefanas Romikas gana išsamiai aprašęs veislės išvaizdą.

Išvaizda

Kroatų aviganiai yra vidutinio dydžio šunys, kurių ūgis yra 40-51 cm, o svoris 13-16 kg. Tai grakštūs, turintys „lapės“ snukutį šunys. Jų galva ilga, nasrai siaurėjantys. Akys nėra didelės, tačiau aiškiai žaižaruoja ir pagyvina snukučio išraišką. Žaismingai atrodo ir stačios, trikampio formos ausys, kurios laikomos šiek tiek nukreiptos į šonus.
Kroatijos aviganių kūnas taip pat kompaktiškas, nedidelės ir kojos. Jos laibos, tačiau stiprios, leidžiančios vikriai bėgioti. Pėdutės taip pat smulkios, pailgos, su suspaustais pirštais. Uodega, kuri natūraliai ir taip yra trumpa, dažnai dar trumpinama – tam, kad netrukdytų laisvai judėti ganant galvijus.
Žinoma, išskirtiniausia ir pati esmingiausia veislės savybė yra storas ir juodas it anglis (nedidelės baltos žymės leidžiamos tik ant krūtinės ir pirštų) kailis. Jis švelniai garbanotas, vidutinio ilgumo – nuo 6 iki 12 cm. Kroatijos aviganių kailį labai malonu liesti, nes jis yra minkštas ir švelnus. 

Būdas

Kroatijos aviganiai yra iš prigimties budrūs, sumanūs šunys. Jie be vargo saugo galvijus, ne tik gina juos nuo plėšrūnų, bet ir padeda nenuklysti. Šie šunys ne tik protingi, bet ir labai ištvermingi, tai juos daro puikiais darbiniais šunimis. Veislė tinkama ne tik darbui, bet ir auginimui namuose. Kroatijos aviganiai labai mėgsta bendrauti su žmonėmis ir yra ištikimi draugai. Tiesa, su nepažįstamaisiais šie šunys elgiasi astargiai, į juos žvelgia įtariai. Siekiant nuslopinti šią Kroatijos aviganių savybę, reikia juos nuo mažens pratinti bendrauti su įvairiais žmonėmis. Taip šie šunys bus pasitikintys savimi, ramūs.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu