Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dalmatian (Dalmatinac) - Dalmatinas

Panašūs į dalmatinus medžiokliniai šunys vaizduojami senovės graikų frizuose (daugiau nei 4000 m. senumo). Veislės gimtine laikoma Dalmatija, esanti Adrijos jūros pakrantėje, bet yra teigiančių ir tai, kad veislės gimtinė yra Indija. Pasak šios teorijos šalininkų, dalmatinus į Graikiją atgabeno indų pirkliai.
Šiandien dalmatinai laikomi vie namuose, tačiau anksčiau jie buvo naudojami ir kaip darbiniai šunys. Kadaise jie dalyvaudavo medžioklėse, ganydavo avis ir gaudydavo graužikus. Vėliau dalmatinai atkeliavo į cirko arenas. Veislė taip pat lydėdavo pašto ir didikų karietas. Jie perspėdavo apie artėjantį pavojų – išbaidydavo žvėris, apsaugodavo nuo plėšikų. XIX a. amerikiečių gaisrininkai dalmatinus išmokė suvaldyti arklius, tempiančius įrangą gaisrui gesinti. Šiandien šie šunys yra namų šunys, puikūs šeimos draugai.

Išvaizda

Dalmatinai yra vidutinio dydžio, stiprūs šunys. Jų ūgis siekia 50-61 cm, o svoris – 23-25 kg. Žinoma, svarbiausias išskirtinis jų bruožas yra dėmėtas kailis.
Galva proporcinga visam kūnui. Akys gana toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio, apvalios. Pageidaujama kuo tamsesnė akių spalva, tačiau ji gali būti ir mėlyna. Ausys vidutinio dydžio, prie pagrindo plačios, o link galiukų siaurėjančios. Jos laikomos nulėpusios galvos šonuose. Nasrai ir kaukolės ilgis yra beveik tapatūs. Nosis gana ilga, juoda. Lūpos gerai prigludusios. Sąkandis žirklinis.
Kaklas gracingai išlenktas, gana ilgas, dailiai įsiliejantis į pečių liniją. Nugara stipri. Juosmuo trumpas, raumeningas. Krūtinė gili, vidutinio pločio, talpi. Strėnos beveik tame pačiame lygyje kaip ir nugara.
Uodega siaurėjanti, siekianti kulkšnis. Niekada netrumpinama. Laikoma šiek tiek užriesta, bet niekada virš nugaros. Kojos raumeningos, ilgos ir tiesios. Pėdos apvalios, kompaktiškos. Pirštai išlenkti. Eisena lengva, švelni ir grakšti.
Kailis trumpas, tankus, arti prigludęs prie kūno. Jo tekstūra glotni, blizgi. Išskirtinė dalmatinų savybė – jų dėmėtas kailis. Jis gali būti baltas su juodomis arba baltas su rudomis dėmėmis. Dėmės yra apvalios formos.

Būdas

Dalmatinai labai greiti, ištvermingi šunys. Jų temperamentas išties aristokratiškas – šie šunys ramūs, niekada neloja be reikalo. Puikiai sutaria ne tik su visais šeimos nariais, bet ir su svečiais. Šie šunys mėgsta būti žmonių apsuptyje, o palikti vieni liūdi. Jie mėgsta žasiti su vaikais. Nors puikiai sutaria net ir su nepažįstamaisiais, dalmatinai turi stiprų gynybinį instinktą. Su kitais šunimis, ypač patinais, gali būti nedraugiški. Taip pat reikia įsidėmėti, kad dalmatinai ilgai prisimena nepelnytas bausmes, tad dresuojant reikia elgtis atsargiai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu