Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Deutsch Drahthaar (German Wire-haired Pointing Dog) - Vokiečių šiurkščiaplaukis pointeris, dratharas

Dratharai priklauso paukštšunių grupei. Juos XIX a. išveisė nedidelė vokiečių veisėjų grupė. Siekta išveisti tokius šunis, kurie tiktų medžioklei vietinėse gamtinėse sąlygose. Rezultatui pasiekti buvo kryžminamos šios veislės: grifonai, Stichelhaar‘ai, pudelpointeriai ir kurtsharai.

Išvaizda

Dratharai yra vidutinio dydžio šunys. Patinų ūgis siekia nuo 61-68 cm, patelių – 57-64 cm.
Galva proporcingo kūnui dydžio. Kaukolė plokščia, gana plati. Nasrai ilgi, platūs, stiprūs. Nosies spalva turi derėti prie kailio. Šnervės plačios. Akys nei per daug giliai, nei išsprogusios. Kuo tamsesnė jų spalva, tuo geriau. Išraiška budri, gyvybinga. Lūpos plonos, prigludusios. Ausys vidutinio dydžio, pagrindas platus.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas. Viršutinė kūno linija švelniai nuožulnėjanti. Nugara raumeninga, tvirta. Juosmuo trumpas, platus. Krūtinė gili, erdvi. Šonkauliai gerai išgaubti. Pilvas šiek tiek įtrauktas.
Uodega vidutinio pločio,siekianti kulkšnis (jei netrumpinta). Laikoma šiek tiek pakelta, bet ne per aukštai. Kojos tiesios, su masyviais kaulais. Pėdos ovalios, pirštai kompaktiškai sudėti. Eisena gyvybinga, lengva.
Kailis šiurkštus, gerai prigludęs prie kūno. Išorinis kailio sluoksnis yra 2-4 m ilgio, tankus. Pavilnė nepralaidi vandeniui. Galimos kailio spalvos: pilkai ruda, kavos rudumo, taškuota rudomis dėmėmis.

Būdas

Šios veislės šunys labai judrūs, energingi ir labai paklusnūs. Jie ištvermingesni ir agresyvesni nei kiti paukštšuniai ir yra karštesnio būdo. Dratharai yra gana aukšto intelekto, sumanūs. Jie ne tik puikūs medžiotojai, bet ir ištikimi draugai – labai prisiriša prie savo šeimininko ir jo šeimos narių. Gerai sutaria su vaikais. Pasitaiko, kad dratharai netgi pavydi savo šeimininko kitiems gyvūnams ir jų prie jo neprileidžia.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu