Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dobermann - Dobermanas

dobermanas.jpgVeislė kilusi iš Vokietijos ir pavadinta jų veisėjo Friedrich Louis Dobermann vardu. Veislė atsirado apie 1890 m. iš Apolda miestelio. Manoma, kad Dobermanams išveisti buvo naudojamos šios veislės: vokiečių pinčeriai, bošeronai, rotveileriai, slugiai, vokiečių dogas, veimaraneris, Mančesterio terjeras ir senieji vokiečių aviganiai. Vis dėlto, tikslių duomenų ir faktų, įrodančių, kokios veislės buvo naudojamos Dobermanams išveisti, nėra.

Išvaizda
Dobermanai yra vidutinio dydžio, stiprūs ir raumeningi šunys. Patinų ūgis yra 68 - 72 cm, patelių 63 - 68 cm. Svoris atitinkamai 40 - 45 kg ir 32 - 35 kg. Veislė pasižymi elegancija ir didinga stovėsena. Kūno proporcijos beveik atitinka kvadratą (ypač patinų). Kūno ilgis gali būti tik 5 % ilgesnis nei ūgis (patelių – 10 %).
Žiūrint iš viršaus, galva yra buko kalto formos. Nasrų linija beveik tiesia linija pratęsia kaukolės viršutinę dalį. Sąkandis tvirtas, žirklinis. Burna plati, šuniui prasižiojus, matyti galiniai dantys. Lūpos siauros, tvirtai prigludusios prie žandikaulio. Jų spalva turi būti tamsi. Kaktos linija neryški. Nosis juodos ar rudos spalvos – priklauso nuo kailio. Šnervės plačios ir atviros. Akys vidutinio dydžio, ovalios ir tamsios spalvos. Šviesesnės leidžiamos rudo kailio šunims. Ausys aukštai įstatytos, laikomos stačios, paprastai kirptos. Jų ilgis paliekamas toks, kad būtų proporcingas galvai.
Kaklas proporcingo kūnui ir galvai ilgio, raumeningas, tačiau nemasyvus. Nugara trumpa ir siaura, bet raumeninga. Juosmuo taip pat tvirtas. Krūtinė ilga ir gili. Pilvas ženkliai įtrauktas. Pasturgalis švelniai nuožulnus.
Priekinės kojos beveik tiesios. Jos yra liesos, bet raumeningos. Pėdos trumpos ir kompaktiškos. Nagai neilgi, juodi. Uodega aukštai įstatyta, paprastai būna trumpinta.
Kailis trumpas, tankus ir kietas. Gerai prigludęs prie kūno. Be pavilnės. Leidžiamos spalvos yra juoda arba ruda. Galimas rūdžių atspalvis. Kitos spalvos žymės ant snukio, skruostų, priekinės krūtinės dalies, pėdų ir šalia uodegos.

Būdas
Dobermanas – stiprus, landus, bebaimis, sargus, labai nuovokus. Jis visada gina savo šeimininką. Jie mėgsta stiprų šeimininką ir visada jam paklūsta. Tiesa, vaikaims dresuoti šią veislę paprastai būna gana sunku. Dobermanai pripažįsta vienintelį šeimininką, nors tinkamai išauklėtas gana gerai sutaria ir su kitais gyvūnais ir vaikais. Apskritai ši veislė gana rami. Veislė garsėja ir kaip puikūs pėdsekiai. Dobermanai yra gana aktyvūs šunys, tad mėgsta ilgus pasivaikščiojimus gamtoje.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu