Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dogo Argentino - Argentinos dogas

Argentinos dogus išveisė du argentiničiai broliai - Dr. Antonio ir Augustinas Nores Martinez. Broliai norėjo šuns, kuris būtų ne tik puikus draugas, bet ir geras sargas bei medžiotojas. Veisime buvo panaudotos tokios veislės: airių vilkogaudžiai, pointeriai, vokiečių dogai, bokseriai, Bordo dogai, ispanų mastifai, buldogai, bulterjerai. Rezultatas buvo stulbinantis – buvo išveisti stiprūs, bebaimiai šunys, turintys puikią ištvermę. Visgi veislė greitai įgavo blogą reputaciją, nes Didžiojoje Britanijoje buvo naudojama šunų kovose. Argentinos dogai buvo nuožmūs, agresyvūs kovotojai, tad greit pradėjo kelti baimę. Greitai veislė buvo įtraukta į agresyvių ir pavojingų šunų sąrašą, o jų augintojams pradėti taikyti griežti reikalavimai. Nuo tada šių šunų populiacija šiek tiek apmažėjo.

Išvaizda

Argentinos dogai yra itin tvirto, atletiško sudėjimo, masyvūs ir labai raumeningi šunys. Patinų ūgis būna nuo 62 iki 68 cm, o patelių – nuo 60 iki 65 cm.
Galva taip pat atrodo masyvi, tvirta, gana didelė, tačiau proporcinga kūnui. Nasrai ne itin ilgi, stiprūs, o apatinė jų linija šiek tiek įdubusi. Nosis plati, didelė, juodos spalvos. Lūpos gana plonos, nedidelės, gerai prigludusios. Dantys dideli, labai tvirti. Sąkandis replinis, nors leistinas ir žirklinis. Skruostai dideli, bet plokšti. Rudos, migdolo formos akys nėra didelės, gana toli viena nuo kitos įsodintos. Išraiška visada budri, gyvybinga. Ausys auga aukštai galvos šonuose. Paprastai jos kerpamos, suformuojant trikampį. Laikomos pakeltos.
Kaklas vidutinio ilgio, itin masyvus, raumeningas. Nugara didelė, stipri, taip pat labai raumeninga. Juosmuo taip pat itin tvirtas. Krūtinė plati, gili. Apatinė kūno linija link užpakalinės dalies švelniai kyla. Strėnos vidutinio ilgio, nuožulnėjančios.
Aukštai auganti uodega yra kalavijo formos, plona ir ilga, siekianti kulkšnis (bet ne daugiau). Laikoma nuleista, tačiau kai šuo budrus ar bėga, ji gali šiek tiek pakilti, būti laikoma nežymiai užriesta. Priekinės kojos ilgos, tiesios, masyvių kaulų ir tvirtos. Užpakalinės taip pat ilgos, raumeningos ir labai stiprios. Letenos didelės, apvalios, su itin glaudžiai sudėtais, trumpais, bet tvirtais pirštais.
Kailis trumpas (1,5-2 cm), blizgus, lygus ir būtinai baltos spalvos. Galimas tik vienas kitas juodos spalvos plėmas aplink akis. Vis dėlto, šuo, turintis visiškai baltą kailį, yra labiau vertinamas.

Būdas

Argentinos dogai yra lojalūs augintiniai – jie labai vertina savo šeimininką ir yra visada pasiryžę jį ginti. Jų medžioklinė prigimtis, narsa ir tvirtas kūnas šiuos šunis daro tobulais sargais. Be to, Argentinos dogai yra protingi, tad juos nesunku dresuoti. Tiesa, norint kad šios veislės atstovas paklustų, šeimininkas turi parodyti tvirtą savo autoritetą ir neleisti augintiniui suabejoti, kas „namie šeimininkas“. Dėl to Argentinos dogas nėra bet kam tinkamas šuo. Jie rekomenduojami tvirtos valios, stipriems, šunų auginime patirties turintiems žmonėms. Tik tinkamai auklėjamas jis bus paklusnus ir draugiškas ne tik su žmonėmis, bet ir su kitais gyvūnais. Tiesa, net ir tinkamai išdresuoti, patinai kitų šunų atžvilgiu gali būti agresyvūs. Būtina ankstyva socializacija ir paklusnumo ugdymas.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu