Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dogue de Bordeaux - Bordo dogas

Bordo dogai yra viena seniausių Prancūzijos šunų veislių. Yra ne viena jų atsiradimo istorija. Manoma, kad šie šunys gali būti kilę iš buldogų, Tibeto mastifų, graikų ir romėnų molosų bei į Europą atgabentų mastifų. Viduramžių pabaigoje Bordo dogai buvo naudojami kaip gyvulių varovai bei sarginiai šunys. Prancūzijos revoliucijos metu dauguma šių šunų žuvo, bet vėliau Bordo dogų klubo įkūrėjo Raymond Triquet dėka jų skaičius grįžo į pradines ribas. Šiandien ši veislė gana populiari gimtojoje Prancūzijoje, o kitose šalyse vis dar siekia savo pripažinimo. 2008 m. veislę pripažino AKC (American kennel club).
 

Išvaizda
Bordo dogai – labai galingi šunys. Jų kūnas itin raumeningas. Patinų ūgis 58-68 cm, patelių 58-66 cm. Svoris atitinkmai 50 ir 44 kg.
Galva didelė, kampuota, plati ir gana trumpa. Žiūrint iš priekio ir iš viršaus, galva yra trapecijos formos. „Stopas“ aiškiai išreikštas. Akys ovalios, plačiai viena nuo kitos įstatytos. Jų spalva varijuoja nuo šviesiai iki tamsiai rudos. Žvilgsnis nuoširdus. Ausys, palyginus su kaukolės dydžiu, mažos, įstatytos aukštai viršugalvyje. Priekinė jų pagrindo dalis šiek tiek pakelta, o likusi dalis nulėpusi atgal, tačiau nekaro visiškai suglebusi. Ausų galiukai suapvalinti. Ausų spalva šiek tiek tamsesnė nei viso kūno kailio. Nasrai galingi, platūs, gana trumpi. Žiūrint iš viršaus, jų forma primena kvadratą. Nosis plati, šnervės plačios ir atviros. Lūpos plonos, nei per daug atlėpusios, nei per daug prigludusios. Žandikaulis itin tvirtas ir platus.
Kaklas labai stiprus, raumeningas. Nugara taip pat raumeninga, plati. Juosmuo irgi platus, bet gana trumpas. Krūtinė galinga, ilga, gili. Šonkaulių linija gerai išreikšta. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Pasturgalis švelniai nuožulnėja. Uodega prie pagrindo labai masyvi. Jos galiukas siekia kulkšnis. Kai šuo ramybės būsenoje, uodega laikoma nuleista.
Kojos tvirtos, su masyvia kaulų struktūra. Pėdos stiprios. Pirštai kompaktiški. Nagai lenkti, stiprūs. Eisena lanksti, lengva.
Kailis trumpas, švelnus. Galimi visi rudos spalvos atspalviai. Galimi baltos spalvos pėdsakai, tačiau jų neturėtų būti daug. Galima neryški juodos ar tamsiai rudos spalvos kaukė ant snukio, ausų, kaklo ir nugaros.

Būdas
Bordo dogai labai drąsūs, bet neagresyvūs. Jo baimę kelianti grėsminga išorė visiškai neatitinka švelnuas, prieraišaus šuns būdo. Jis niekada nepuola iš pasalų, retai loja. Bordo dogai – labai savimi pasitikintys gyvūnai. Jie labai nemėgsta prievartos, noriai daro tai, kas jiems patiems patinka. Vis dėlto visada paklūsta tam, kuris pelnė jo pasitikėjimą. Bordo dogai noriai žaidžia su vaikais. Tinkamai auklėjamas būna geras šeimos draugas.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu