Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dutch Schapendoes (Nederlandse Schapendoes) - Šapendojus

Apie veislės kilmę tikslios informacijos nėra, nėra ir jokių įrašų, tačiau žinoma, kad ji kilusi iš Nyderlandų. Šapendojai artimi dabar jau išnykusiai šiaurės vokiečių šafpudelių veislei. Abi šios veislės gali būti artimos vengrų puliui, italų Bergamo ar lenkų žemumų aviganiams. Šapendojai atsirado viduramžiais, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais buvo beveik išnykę. Po karo olandų veisėjai sėkmingai atgaivino veislę. Nepaisant to, šapendojai iki šiol yra reti. Šiandien ši veislė laikoma beveik vien kaip namų šunys.

Išvaizda

Šapendojai yra vidutinio dydžio šunys, su ilgu (apie 7 cm) kailiu. Jų ūgis siekia 40-51 cm, o svoris 14,5-15,5 kg. Šios veislės šunys privalo atrodyti tvirtai, o jų kūnas turi būti kiek „kampuotas“. Kailis vešlus, kiek banguotas ir šiurkštus. Ant snukio, kuris yra gana trumpas ir bukas, kailis dar ilgesnis, slepiantis akis ir suformuojantis ūsus bei barzdą. Šapendojai turi ir tankią, švelnią pavilnę. Kailio spalva leidžiama bet kokia.

Būdas

Šapendojai apibūdinami kaip draugiški, linkę bendrauti šunys, todėl puikiai tinka auginti šeimose. Jie mėgsta žaisti, gali sutarti tiek su vaikais, tiek su kitais augintiniais. Nors yra narsūs ir budrūs, šapendojai netinka sargybai – jų charakteris tam per „švelnus“.
Ši veislė buvo išvesta ganymui, tad yra pratusi prie aktyvaus gyvenimo būdo, todėl auginantieji šapendojus turi kasdien skirti pakankamai laiko įvairioms treniruotėms.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu