Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dutch Shepherd Dog (Hollandse Herdershond) - Olandų aviganis: Rough-haired - šiurkščiaplaukis

Olandų aviganiai atsirado XIX a. Nyderlanduose, tačiau iki šiol nėra itin populiarūs. Tai yra keista, nes šie šunys yra puikūs aviganiai, galintys dirbti įvairiose srityse: gali būti bandaginiais, sargšuniais, policijos šunimis ar atlikti apsauginio vaidmenį. Jie yra giminingi populiariesiems belgų aviganiams. Nepaisant to, net ir savo tėvynėje šie aviganiai nėra gausiai paplitę – kasmet užregistruojama tik apie 400 šuniukų.

Išvaizda

Olandų aviganiai yra vidutinio dydžio – 55-63 cm ūgio šunys, sveriantys apie 29,5-30,5 kg. Jų kūnas proporcingas, raumeningas ir itin atletiškas. Kūno ilgis kiek didesnis už aukštį. Olandų aviganio proporcijos primena vokiečių aviganių. Jų nugara švelniai nuožulnėjanti, stipri. Gili krūtinė taip pat tvirta, raumeninga, tačiau siaura. Liemuo stiprus. Pilvas šiek tiek įtrauktas. Kojos vidutinio ilgio, storų kaulų ir raumeningos. Letenos nedidelės, su prižėlusiais tarpupirščiais, juodais padais ir nagais. Uodega ilga, siekianti kulkšnis, laikoma tiesi ar vos užriesta.
Galva proporcingo kūnui dydžio, pailga. Nasrai ilgi. Nosis juoda. Lūpos tvirtai prigludusios. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, tamsios spalvos. Nedidelės ausys laikomos stačios. Kaklas neturėtų būti per trumpas. Jis palaispniui ir itin švelniai įsilieja į pečių liniją.
Kailis gali būti trijų tipų, pagal tai skiriamios trys olandų aviganių rūšys: ilgaplaukiai, šiurkščiaplaukiai ir trumpaplaukiai. Pastarųjų kailis trumpas ir standus. Ant kaklo, kojų ir uodegos kailis ilgesnis, suformuojantis apykaklę ir uodegos šluotelę. Pavilnė tanki. Dažniausiai pasitaikanti kailio spalva yra marga, su rudos spalvos pagrindu – ją puošia auksiniai pamarginimai. Taip pat neretai pasitaiko žemės pilkumo spalvos pagrindas su sidabriniais pamarginimais. Pageidaujama juodos spalvos kaukė.
Ilgakailių olandų aviganių visą kūną dengia ilgas, tiesus ir glotnus, tačiau šiurkščios tekstūros kailis. Galva, ausys, letenos ir Pavilnė tanki. Galva, ausys, letenos ir užpakalinių kojų apatinės dalys apaugusios trumpesniu ir švelnesniu kailiu. Uodega apaugusi itin tankiais, dar ilgesniais plaukais. Kailio spalvos tokios pat kaip ir trumpakailių.
Šiurkščiaplaukio kailio olandų aviganiai turi tankų, šiurkščios tekstūros, sutaršytą kailį ir tankią pavilnę. Apatinė ir viršutinė lūpos apaugusios kiek ilgesniais plaukais, kurie suformuoja nedidelę barzdelę. Dažniausiai pasitaikančios kailio spalvos yra melsvai pilka, baltai pilka ir marga (su sidabriniais arba auksiniais pamarginimais).

Būdas

Olandų aviganiai yra draugiški, prieraišūs ir patikimi šunys, gerai sutariantys ne tik su šeimininku, bet ir visa jo šeima, vaikais ir kitais augintiniais. Jie tinkami būti ne tik draugais, bet ir puikiais tarnybiniais šunimis. Olandų aviganiai sumanūs, juos nesunku dresuoti, jie yra paklusnūs. Tiesa, tam, kad šios veislės atstovai netaptų per daug išsiblaškę, irzlūs, nepradėtų krėsti išdaigų, jiems būtina skirti pakankamai laiko aktyvioms treniruotėms. Jiems reikia aktyvaus, tvirto šeimininko, galinčio ne tik skirti pakankamai laiko užsiėmimui su augintiniu, bet ir gebančio parodyti, kas namuose šeimininkas. Turėdamas tokį savininką, olandų aviganis efektyviausiai atskleidžia savo teigiamas savybes. Nors olandų aviganiai yra draugiški, tačiau budrūs, tad puikiai tinka sargybai. Jie turi įgimtą bruožą ginti savo gaują – ja tampa šeima, kurioje gyvenama.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu