Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Dutch Smoushond (Hollandse Smoushond)

Apie olandų smaushondų kilmę daug žinių nėra, nors spėjama, kad jie giminingi su vokiečių šnauceriais. XIX a. šiuos šunis labai mėgo džentelmenai, bet po Antrojo pasaulinio karo veislė beveik išnyko. Tik ponios H. M. Barkman van Vel iš Drentės dėka olandų smaushondai buvo išgelbėti nuo pražūties. Moteris surinko nemažai informacios apie veislę – tyrinėjo jų išvaizdą, geneologiją, rinko informaciją iš parodų teisėjų, kurie dar atsiminė veislės bruožus. Galiausiai selekcinio veisimo būdu ji atgaivino šią veislę. Šiandien olandų smaushondai jau nebegresia išnykimas – kasmet užregistruojama apie 125 šuniukai. Veislė labai vertinama dėl savo temperamento.

Išvaizda

Olandų smaushondai yra pasišiaušę, mielos, žaismingos išvaizdos šunys. Nors nėra dideli, šie šunys labai ištvermingi ir stiprūs. Jų ūgis siekia 35-42 cm, o svoris – 9-10 kg. Kūno proporcijos suformuoja stačiakampio formą.
Galva itin charakteringa, žiūrint iš šono, plati ir trumpa. Kaukolė šiek tiek išlenkta, o priekinė jos dalis apvalaina, su ryškiu pakakčiu. Snukis vidutinio ilgio, su stipriais žandikauliais. Lūpos juodos, tvirtai prigludusios, paslėptos po storais ūsais. Nosis plati, juodos spalvos. Akys didelės, apvalios, tamsios spalvos, su juodais apvadais. Trikampės ausys auga labai aukštai ir yra laikomos nuleistos šalia skruostų.
Kaklas trumpas, raumeningas. Nugara plati, tiesi ir taip pat raumeninga. Juosmuo šiek tiek išlenktas. Krūtinė ne per daug gili, plati, su iškiliais šonkauliais.
Priekinės kojos raumeningos, tvirtos ir tiesios. Užpakalinės dar raumeningesnės. Letenos sugniaužtos, nedidelės, apskritos, panašios į katės ir yra tankiai apaugusios kailiu. Uodega nelabai ilga ir yra laikoma nukarusi. Kai šuo džiaugsmingai nusiteikęs, ji gali būti šiek tiek pakelta ar užriesta, tačiau niekada aukščiau nugaros.
Kailį sudaro ilgi, pasišiaušę akuotai ir pūkinė pavilnė. Viršutinis kailis šiek tiek banguotas, bangelės persipynusios viena su kita. Ant smakro auga ilgi, tiesūs plaukai, suformuojantys barzdą. Tokie pat ilgi ir tiesūs plaukai auga ir ant ausų bei virš akių, todėl pastarosios yra dengiamos ir sunkiai matomos. Kailio spalva – įaviraus intensyvumo geltona. Labiausiai pageidaujama tamsus šiaudų atspalvis. Ausys, ūsai, barzda ir antakiai privalo būti tamsesnio atspalvio nei visas kūnas.

Būdas

Olandų smaushondai yra lengvabūdžiai, žavingi ir labai draugiški šunys. Su nepažįstamaisiais šios veislės atsovai gali elgtis kiek nedrąsiai, droviai, tačiau su šeimos nariais jie yra neišskiriami draugai. Olandų smaushondai puikiai sutaria su vaikais, kitais šunimis ir net katėmis. Šie šunys taip pat vertinami dėl savo sumanumo ir gebėjimo greitai mokytis naujų dalykų bei paklusnumo – dresuoti olandų smaushondus visai nesunku, nes jie visada nori įtikti šeimininkui, tad dėl jo pasiryžę padaryti išties daug. Tiesa, šios veislės atstovai turi polinkį nemažai loti, tad norint, kad tai netaptų erzinančiu įpročiu, juos nuo mažens reikia mokyti be reikalo netriukšmauti. Tinkamas auklėjimas ir supratingas šeimininkas daro šią veislę nuostabiais augintiniais.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu