Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

English Cocker Spaniel - Anglų koker spanielis

Anglų kokerspanieliai yra vienas seniausių spanielių tipų. Veislė kilo XIX a. iš Ispanijos spanielių. Veislė buvo naudojama smulkiems medžioklės laimikiams atnešti. Visoje Rytų ir Vakarų Europoje bei didžiojoje Britanijoje šis sausumos medžioklis yra populiarus šeimų augintinis.

Išvaizda

Anglų kokerspanieliai yra sportiški, kompaktiško sudėjimo šunys. Jų ūgis yra 38-41 cm, o svoris – 13-15 kg.
Galva proporcinga kūnui, ne tokia išgaubta kaip amerikiečių kokerspanielio. Jos kontūrai itin švelnūs, be jokių aštrių kampų. Vidutinio dydžio, ovalios akys turi būti ryškios, rudos spalvos. Žvilgsnis švelnus ir protingas. Ausys žemai įsodintos, ilgos ir nulėpusios. Jos padengtos šilkinės tekstūros, ilgais plaukais. Nasrai tokio paties ilgio kaip ir kaukolė. Nosis ilga ir elegantiška. Jos spalva juoda, tačiau leidžiama ir ruda. Šnervės didelės ir plačios. Lūpos suformuoja kvadrato formą, viršutinė lūpa dengia apatinę, tačiau nėra nukarusi. Sąkandis žirklinis.
Kaklas raumeningas ir gracingas. Jis gražiai palaipsniui įsilieja į pečių liniją. Kūnas kompaktiškas, sudarantis elegantiškos stiprybės įspūdį. Nugara trumpa ir stipri. Liemuo ne toks trumpas kaip amerikiečių kokerspanielio. Krūtinė gili, ne itin plati.
Uodega auga žemiau nugaros linijos ir yra trumpinama. Idealiu atveju ji laikoma horizontalioje padėtyje. Kojos tiesios, tvirtos. Pėdos proporcingo dydžio kojoms, apvalios. Pirštai skliautiniai.
Kailis kiek banguotas, su gausiomis nuokaromis ir tankia pavilne. Jo tekstūra šilkinė. Kailio spalva gali būti įvairi.

Būdas

Anglų kokerspanieliai tinkami vandens paukščiams medžioti – jie pašautus paukščius puikiai atneša iš vandens. Šie šunys turi gerą uoslę, tad nesunkiai juos suranda. Anglų kokerspanieliams būtinas aktyvus gyvenimo būdas, nes neišnaudoję reikiamo energijos kiekio, jie gali pradėti pulti kates, naminius paukščius. Šiaip tai visiškai nepikti, gero charakterio šunys. Jie labai švelnūs, prieraišūs, tik nepasitiki svetimais žmonėmis.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu