Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

English Springer Spaniel - Anglų springer spanielis

Anglų springer spanielis buvo išveistas Didžiojoje Britanijoje dar XVII a. Šiandien ši veislė laikoma populiariausiu medžiokliniu spanielių tipu. Tiesa, anglų springer spanielio medžioklinius gebėjimus pirmiausiai įvertino ne veislės sukūrėjai anglai, o amerikiečiai. Šiandien veislė laikoma ne tik darbui, bet ir kaip namų šuo. Nors medžiokliniai ir parodiniai šunys veisiami atskirai, tačiau ir miestuose laikomi anglų springer spanieliai turi gana stiprų medžiklės instinktą.

Išvaizda

Anglų springer spanieliai – vidutinio dydžio sportiški šunys. Jų ūgis siekia 48-51 cm, o svoris – 22-24 kg.
Galva įspūdinga, bet nėra masyvi. Jos dydis proporcingas kūnui. Akys vidutinio dydžio, ovalios formos, gana toli viena nuo kitos. Jų spalva turi derėti su kailio spalva. Ausys ilgos, gana plačios, laikomos nukarusios šalia skruostų. Kaukolė tarp ausų plati, šiek tiek plokščia. Nasrai beveik tokio pat ilgio kaip ir kaukolė. Nosies tiltas tiesus. Pati nosis gana didelė, su palčiomis šnervėmis. Jos spalva dera prie kailio. Skruostai plokšti. Lūpos mėsingos, tačiau nenukarusios. Jos nasrų gale suformuoja kvadratą. Dantys nemaži, stiprūs. Sąkandis žirklinis.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas, šiek tiek išlenktas. Į pečius jis įsilieja palaipsniui ir švelniai. Kūnas trumpas, bet stiprus. Nugara tiesi, tvirta. Krūtinė gili, siekianti alkūnes, tačiau neplati. Šonkauliai gana ilgi. Juosmuo trumpas, bet tvirtas, šiek tiek išlenktas. Klubai apvalaini. Strėnos švelniai nuožulnėja.
Uodega laikoma horizontaliai ar šiek tiek pakelta. Kojos tiesios su tvirtais kaulais. Pėdos apvalios ar šiek tiek ovalios. Pirštai kompaktiški, skliautiniai.
Kailį sudaro išorinis sluoksnis ir pavilnė. Ant kūno viršutinis kailio sluoksnis yra vidutinio ilgio, šiek tiek banguotas, prigludęs prie kūno. Pavilnė tanki, trumpa ir švelni. Jos kiekis priklauso nuo sezono ir oro sąlygų. Ausys, krūtinė, kojos ir pilvas padengti ilgesnio plauko karčiukais. Kailio spalva ir jo raštai gali būti įvairūs: juoda ar kepenų spalva su baltomis žymėmis (arba atvirkščias variantas – baltas kailis su juodos ar kepenų spalvos žymėmis); melsvai margas; trisplavis – juodos, baltos ir kepenų spalvos derinys.

Būdas

Anglų springer spanieliai yra itin ištvermingi – mėgsta daug bėgioti, nesvarbu, ar pelkėse ar dailioje pievelėje. Jei nusprendėte auginti šios veislės šunį, turėsite susitaikyti su aktyviu gyvenimo ritmu. Šiai veislei fizinis krūvis yra privalomas, kitaip anglų springer spanieliai gali turėti tiek sveikatos, tiek elgsenos sutrikimų. Nors yra judraus ir energingo būdo, anglų springer spanieliai yra paklusnūs ir nesunkiai dresuojami.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu