Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

English Toy Terrier (Black and Tan) - Anglų toiterjeras

Anglų toiterjerai atsirado XIX a. kaip Mančesterio terjerų atmaina. Dėl išgaubtos nugaros manoma, kad šie smulkūs šuneliai gali turėti ir levretės kraujo. Anglų toiterjerų veisimas buvo laipsniškas – iš pradžių buvo sumažintas ūgis, tuomet atsirado išgaubta nugara, „stačios, žvakės liepsną primenančiso ausys ir kt. Veislė pamažu buvo tarsi sulipdyta iš atskirų detalių. Veislė vis dar tobulinama iki šiol, nors tikimybė, kad ji pasieks tokį populiarumą kaip į šią veislę panašūs nykštukiniai pinčeriai, nedidelė.

Išvaizda

Anglų tojterjerai yra elegantiškos, kompaktiškos išvaizdos nedideli šuneliai, kurių ūgis siekia 25-30 cm, o svoris 3-4 kg.
Ilga, siaura, pleišto formos galva turi plokščią viršugalvį. Stačios ausys, palyginus su nedidele galva, atrodo tikrai milžiniškos. Savo forma jos primena žvakės liepsną. Gana mažos, migdolo formos akys turi būti tamsios spalvos ir žibančios. Snukis siaurėjantis, smulkus. Nosis juoda. Žandikauliai tvirti, dantys nemaži ir stiprūs. Pageidaujamas tobulas žirklinis sąkandis.
Kaklas ilgas, gracingai išlenktas, elegantiškai ir lengvai įsiliejantis į pečių liniją. Nugara nuo pečių iki strėnų kiek išgaubta. Krūtinė siaura, gili, su išgaubtais šonkauliais. Būdingos apvalainos strėnos.
Gana toli viena nuo kitos esančios priekinės kojos, privalo būti tiesios. Užpakalinės raumeningesnės, tačiau taip pat gana laibos. Letenos nedidelės, dailios, su aiškiai atskirtais vienas nuo kito, sugniaužtais pirštais, besibaigiančiais tvirtais juodais nagais. Ties pagrindu plati uodega į galą laibėja ir beveik siekia kulnus.
Kailis trumpas, glotnus ir blizgus. Pagrindinė kailio spalva juoda. Kojų apačios ir vidinės pusės, letenos, snukio galas yra tamsiai rudos spalvos. Būdingos ir dvi tokios pat spalvos žymės ant krūtinės priekio – tiesiai virš priekinių kojų.

Būdas

Anglų toiterjerai yra smalsūs, sumanūs šuneliai. Dauguma mano, kad maži šuneliai būna lepūs, tačiau šiai veislei būdingas savarankiškumas, nepriklausomybės siekis. Dėl šios jų savybės anglų toiterjerų dresavimas gali tapti tikru iššūkiu. Jiems reikia griežtos rankos. Šiaip tai yra puikaus, draugiško charakterio gyvūnai, puikiai sutariantys ne tik su savo šeima, vaikais, bet ir su nepažįstamais žmonėmis. Tiesa, šeimoms, turinčioms itin mažų vaikų, šios veislės rinktis nereikėtų – anglų toiterjerai nėra pakantūs erzinimams, tampymams, ką taip mėgsta mažieji šeimos nariai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu