Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Entlebuch Cattle Dog (Entlebucher Sennenhund) - Entlebacho zenenhundas

Entlebacho zenenhundai yra mažiausi iš keturių šveicarų bandaginių tipų. Jų kilmė nėra visiškai aiški, bet kūno sandara leidžia spėti, kad veislė kilo iš kovinių ir sarginių mastifų. Šveicarijoje veislė gana populiari, tačiau už jos ribų ne itin paplitusi. Vienu metu Entlebacho zenenhundams buvo iškilusi išnykimo grėsmė, bet Francas Šertenleibas juos nuo šio pavojaus išgelbėjo. Apie veislę jis buvo girdėjęs iš savo tėvo. Padedamas Ciūricho šunų parodų teisėjo profesoriaus Alberto Heimo, Šertenleibas išnaršė Šveicarijos kaimus, ieškodami dar išlikusių Entlebacho zenenhundų. Jiems pasisekė – veislė buvo atgaivinta.

Išvaizda

Entlebacho zenenhundai yra vidutinio dydžio, kompaktiškai sudėti, ilgo kūno šunys. Jų ūgis siekia 48-51 cm, o svoris 25-30 kg.
Galva proporcingo kūnui dydžio, kalto formos. Snukis ilgokas, į galą siaurėjantis. Nosies tiltas tiesus, o pati nosis didelė, juodos spalvos. Lūpos taip pat juodos, neatvėpusios. Dantys stiprūs, sueinantys į žirklinį sąkandį. Akys nedidelės, apvalios, rudos spalvos. Išraiška labai gyvybinga, draugiška. Aukštai augančios ausys mažos, trikampio formos su užapvalintais galiukais. Jos laikomos nuleistos galvos šonuose.
Kaklas gana trumpas, stiprus, švelniai įsiliejantis į pečius. Nugara tiesi, plati ir ilga. Juosmuo tvirtas, lankstus. Krūtinė plati, gili, siekianti alkūnes. Šonkauliai išgaubti, apvalaini. Apatinė kūno linija link užpakalinių kojų švelniai kylanti.
Uodega gali būti natūraliai ilga arba trumpinta – abu variantai vienodai priimtini. Priekinės kojos trumpos, kresnos ir tiesios. Užpakalinės – raumeningos, plačios ir stiprios. Letenos apvalios, kompaktiškos, su išlenktais pirštais. Nagai trumpi, stiprūs. Padai šiurkštūs, kieti.
Kailis dvisluoksnis. Viršutinis jo sluoksnis trumpas, šiurkštus, bet blizgus. Pavilnė tanki ir minkšta. Būdinga kailio spalva yra trispalvė: juoda (pagrindinė), balta (žymė tarp akių, nueinanti nosies link bei krūtinė) ir ruda (aplink akis, ant skruostų, nasrų, krūtinės šonuose ir ant kojų).

Būdas

Kadaise Entlebacho zenenhundai auginti kaip galvijų varovai, o šiandien jie atlieka argo ar tiesiog šeimos draugo vaidmenį. Jiems tai puikiai tinka, nes yra itin draugiški, mėgstantys bendrauti šunys. Entlabacho zenenhundams reikia tvirto, bet ramaus šemininko, gebančio parodyti, kas užima viršesnę padėtį. Šiaip šios veislės šunys ramūs, nepikti, puikiai sutariantys su vaikais – su jais elgiasi itin švelniai. Entlebacho zenenhundai itin žaismingi šunys, tad vaikai jiems yra labai tinkama kompanija – su jais nepailsdami gali žasiti valandų valandas.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu