Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Fila Brasileiro�- Brazilų mastifas

Brazilų mastifai yra viena iš dviejų Brazilijos šunų veislių (kita – reti brazilų pėdsekiai), išveista iš ispanų ir portugalų mastifų bei bladhaundų. Veislė skirta pėdsekystei ir stambių gyvūnų medžioklei. Šie šunys buvo itin vertinami dėl to, kad, skirtingai nei dauguma kitų šunų, susekto laimikio negriebia, bet lodami laukai atskubančio medžiotojo. Dėl šios unikalios savybės brazilų mastifai pelnė solidžią reputaciją vergovės laikais – nuo vergovės pabėgusius nelaimėlius jie sugrąžindavo visiškai nesužeistus. Brazilų mastifų savybės sudomino ir Šiaurės Amerikos ir Europos šunininkus. Vis dėlto kai kuriose šalyse brazilų mastifai dėl savo dydžio ir galimo agresyvumo yra draudžiami. 

Išvaizda

Brazilų mastifai yra dideli, labai galingos išvaizdos šunys. Jų ūgis 61-76 cm, o svoris 41-50 kg. Šių šunų kūnas labai raumeningas, atletiškas.
Galva yra masyvi, sunki, tačiau proporcinga kūnui. Žiūrint iš viršaus, galva yra trapecijos formos. Nasrai vidutinio ilgio, platūs ir stiprūs. Link galo jie labai švelniai siaurėja. Žiūrint iš šono, nosies tiltas tiesus arba turi „romėnišką“ kuprelę. Nosis didelė, su plačiomis šnervėmis. Jos spalva privalo būti juoda. Lūpos mėsingos, šiek tiek atvėpusios ir nukarusios. Dantys platūs, dideli ir labais tiprūs. Pageidaujamas žirklinis sąkandis, tačiau gali būti ir lygus. Migdolo formos akys gali varijuoti nuo vidutinio iki didelio dydžio. Jos yra gana toli viena nuo kitos. Akių spalva – nuo geltonos iki riešuto rudumo. Ausys didelės, V raidės formos, prie pagrindo lačios, o link galiukų siaurėjančios. Galiukai apvalaini. Ausys laikomos nuleistos šalia skruostų.
Nepaprastai storas ir tvirtas kaklas turi pagurklį. Nugara stipri, tiesi. Krūtinė plati, gili, raumeninga. Jusomuo ne itin ilgas, siauresnis už krūtinę. Klubai kiek iškilūs. Strėnos nuožulnios.
Tvirtų kaulų kojos lygegriačios viena kitai, tiesios. Letenos didelės, su išlenktais, stipriais pirštais. Nagai stiprūs, tamsios spalvos. Ilga, kulkšnis siekianti uodega prie pagrindo labai plati, į galą siaurėjanti. Įprastai ji laikoma nuleista, bet kai šuo budrus, uodega aukštai pakeliama ir užriečiama.
Kailis trumpas, tankus, lygus ir švelnus. Leidžiama bet kokia jo spalva, išskyrus baltą, pelės pilkumo, juodą ir dėmėtą.

Būdas

Brazilų mastifai yra neįprastai narsūs, ryžtingi šunys. Vis dėlto jie nerodo jokios agresijos, yra ramūs, savimi pasitikintys, mėgstantys bendrauti šunys. Jie puikiai sutaria ne tik su suaugusiais, bet ir su vaikais. Brazilų mastifai labai prisiriša prie savo šeimos. Visgi nepažįstamų žmonių šios veislės šunys nemėgsta, į juos žiūri įtariai, tačiau neagresyviai – nebent įžvelgia realų pavojų šeimininkui, tada gali nedvejodamas kąsti. Jie taip elgiasi dėl stipraus saugojimo instinkto – brazilų mastifai į šeimą žiūri kaip į gaują, už kurią yra atsakingas ir kurią privalo saugoti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu