Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Finnish Lapphund (Suomenlapinkoira) - Suomių laphundas

Suomių laphundai yra šiaurietiškos išvaizdos šunys, turintys aviganiams būdingą temperamentą. Kadaise jie Laplandijoje – savo gimtinėje – sergėdavo elnių kaimenes. Šiandien ši veislė auginama tiesiog kaip namų šunys, tačiau savo instinkto sergėti ir ganyti veislė neprarado iki šiol.

Išvaizda

Suomių laphundai yra vidutinio dydžio šunys – patinų idealus ūgis yra 50 cm, o patelių – 45 cm. Kūno ilgis turi būti šiek tiek didesnis už aukštį.
Galva atrodo galinga, tačiau snukučio išraiška švelni, draugiška. Kaukolė beveik tokio pat ilgio kaip ir pločio. Būdingas išraiškingas pakaktys. Gana toli viena nuo kitos, aukštai pakaušyje augančios trikampio formos ausys yra nedidelės, bet ties pagrindu plačios, gausiai apaugusios kailiu. Jos laikomos visiškai arba pusiau pakeltos. Akys turi būti ovalios ir kiek įmanoma tamsesnės spalvos. Nasrai stiprūs, platūs ir tiesūs, nosies link jie siaurėja. Pati nosis turi būti tamsios, geriausia juodos spalvos. Tiesa, rudo kailio šunys gali turėti ir rudą nosį. Lūpos standžios, gerai prigludusios prie žandikaulių. Pastarieji stiprūs, dantys tvirti, sueinantys į žirklinį sąkandį.
Kaklas vidutinio ilgio, stiprus ir raumeningas. Nugara plati, stipri ir tiesi. Juosmuo trumpas ir taip pat raumeningas. Strėnos vidutinio ilgio, tik vos vos nuožulnėjančios. Krūtinė vidutinio gilumo, beveik siekianti alkūnes. Šonkauliai gana ilgi, bet neplatūs. Apatinė kūno linija tik šiek tiek kylanti.
Gana aukštai auganti uodega šuniui judant laikoma pakelta virš nugaros. Kai šuo yra ramybės būsenoje, uodega dažniausiai būna nuleista. Priekinės kojos masyvių kaulų, stiprios, žiūrint iš priekio, tiesios ir viena kitai lygiagrečios. Letenos skliautiškos, ovalo formos su erdviai sudėliotais pirštais. Padai tvirti ir elastingi. Galinės kojos dar tvirtesnės, raumeningesnės.
Kailis tankus, ilgas, tik ant galvos ir priekinių kojų trumpesnis. Jo tekstūra gana šiurkšti, nepralaidi vandeniui. Pavilnė minkšta ir tokia tanki, kad net pakelia viršutinį kailio sluoksnį, dėl to jis atrodo puresnis. Viršutinis kailio sluoksnis gali suformuoti ir šiokias tokias bangeles – tai dažniau pasitaiko jauniems suomių laphundams. Patinai paprastai dar būna pasipuošę ir tankia, dailia ilgesnio kailio apykakle. Kailio spalva gali būti bet kokia.

Būdas

Suomių laphundai buvo išveisti elnių ganymui, todėl yra labai energingi ir budrūs. Šiems šunims būtina aktyvi veikla, antraip gali pakrikti ne tik jų sveikata, bet ir psichika. Šios veislės atstovai labai mėgsta bendrauti su žmonėmis. Su jais būna ramūs, draugiški ir itin nuolankus. Kartais dėl stipraus polinkio paklusti suomių laphundai laikomi droviais, tačiau taip tikrai nėra. Nepaisant ramaus bendravimo, šie šunys mėgsta parodyti savo balsą – garsiai ir džiaugsmingai pasitinka namo grįžusius šeimininkus.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu