Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Fox Terrier (Wire) - Foksterjeras šiurkščiaplaukis

Išvaizda

Šiurkščiaplaukiai terjerai yra vidutinio dydžio šunys. Jų ūgis ties ketera neturėtų viršyti 38 (patinai gali būti keliais centimetrais aukštesni). Patinai sveria 7-9 kg, o patelės 6-8 kg.
Galva proporcingo dydžio kūnui. Kaukolės viršus bene visiškai plokščias. Ausys mažos, V raidės formos, laikomos nuleistos prie skruostų. Akys gana nedidelės, giliai įsodintos, tamsios spalvos. Žvilgsnis nuoširdus, gyvas ir išmintingas. Nosies galiukas juodas. Žandikauliai stiprūs, raumeningi.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas, gracingai išlenktas. Nugara trumpa. Juosmuo raumeningas, itin švelniai išgaubtas. Krūtinė gili ir neplati.
Kojos raumeningos ir tvirtos. Pėdos apvalios, nedidelės, pirštai išlenkti. Uodega gana aukštai įstatyta ir laikoma pakelta, tačiau neužriesta. Gali būti trumpinama – paliekami trys ketvirtadaliai ilgio. Per trumpa uodega nepageidautina.
Kailis tankus, linkęs suktis, banguotis, neilgas. Kailio tekstūra šiurkšti, primenanti kokoso riešutą – kailis taip tankiai suaugęs ir glaudžiai suaugęs, kad net jį praskyrus pirštais odos nematyti. Pavilnė taip pat tanki, tačiau švelnesnė nei viršutinis kailio sluoksnis. Dominuojanti kailio spalva yra balta. Priimtinas ir margas, raudonas, tamsiai pilkas ar melsvai pilkas kailis.

Būdas

Šiurkščiaplaukis foksterjeras yra greitas, drąsus, judrus, staigių judesių ir puikios reakcijos šuo. Jo būdą atspindi energingas žvilgsnis. Šie šunys mėgsta žasiti su vaikais. Juos nesunku dresuoti.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu