Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

French Bulldog (Bouledogue français) - Prancūzų buldogas

prancuzu_buldogas.jpgDėl šios veislės, atsiradusios XIX a., ilgai ginčijosi anglai ir prancūzai – šios dvi tautos negalėjo apsispręsti, kuriai priklauso šių buldogų išveisimas. Ginčą sprendė net tarptautinė kinologų federacija, kol galiausiai pripažinta, jog veislės išvedėja turi būti laikoma Prancūzija. Taip šie nedideli kresni šuneliai gavo prancūzų buldogo vardą. Tiesa, yra ir tokia versija, kad prancūzų buldogai kilę iš ispanų bulių pjudytojų (dogue de burgos). Įdomu tai, kad veislė, dėl kurios kilmės taip aršiai kovojo prancūzai ir anglai, pirmiausiai buvo pripažinta ne vienoje iš šių valstybių, o Amerikoje. Vėliau jie išpopuliarėjo ir Prancūzijoje. Čia jie buvo tapę madingu paryžiečių darbininkų atributu, puikiai tinkančiu žiurkėms gaudyti. Šiandien šie šunys palypėję socialiniais laipteliais aukščiau ir yra laikomi kaip namų šunys.

Išvaizda

Prancūzų buldogai yra kresnos išvaizdos šuneliai, turintys masyvius kaulus ir gerai išvystytus raumenis. Jie nėra dideli – ūgis siekia nuo 30,5 iki 31,5 cm, o svoris – 10-13 kg.
Jų galva yra didelė, kvadratinės formos. Snukis trumpas, riestas. Akys toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio, apvalios. Jų spalva turi būti tamsiai ruda, beveik juoda – šviesesnė leidžiama tik tada, jei ir kailis yra šviesus. Ausys stačios it šikšnosparnio, prie pagrindo plačios, link galo siaurėjančios – baigiasi užapvalintu galiuku. Tarp ausų kaukolė plokščia. Pakaktė aiškiai matoma. Nosis trumpa, juodos spalvos, šnervės įstrižos.
Kaklas trumpas ir masyvus. Nugara trumpa ir tvirta. Ties pečiais plati, o link strėnų siaurėjanti. Krūtinė plati, gili. Apatinė kūno linija šiek tiek pakelta.
Uodega trumpa, jos pagrindas paltus, o į galą siaurėja. Laikoma nuleista žemyn. Gali būti visiškai tiesi arba sraigtinė. Priekinės kojos trumpos, stambios ir tiesios. Jos gana toli viena nuo kitos. Pėdos vidutinio dydžio, kompaktiškos. Pirštai aiškiai atskirti, su aukštais krumpliais. Nagai trumpi ir dygūs. Užpakalinės kojos raumeningos ir stiprios, ilgesnės nei priekinės.
Kailis trumpas, švelnus ir tankus. Galimos kailio spalvos yra rusva, rusva su baltomis žymėmis, dėmėta ir tigrinė. Neleidžiamos šios spalvos: visiškai juoda spalva, pelės pilkumo, kepenų, juoda su įrudžiu, baltai juoda ir juodai balta.

Būdas

Prancūzų buldogai yra ramūs, sumanūs ir protingi šunys. Jie nėra judrūs, tačiau labai mėgsta žaisti su vaikais – su jais elgiasi itin švelniai. Taip pat veislė pasižymi narsumu, todėl gali būti neblogais namų sargais.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu