Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German Boxer (Deutscher Boxer) - Vokiečių bokseris

Bokseriai atsirado XIX a. Vokietijoje. Jų protėviai buvo dvi vokiškos mastifų veislės –– Bullenbeiszer ir Barenbeiszer. Iš pradžių bokseriai buvo naudojami šunų kovoms, vežimams traukti, galvijams varyti ir laukiniams gyvūnams – šernams ir bizonams – užspeisti, kol pribėgs medžiotojai. Vėliau jie išpopuliarėjo kaip teatro ir cirko šunys. 1904 m. pradėtas kurti šios veislės standartas. Iki tol bokseriai buvo įvairių dydžių ir įvairių spalvų.
 

Išvaizda

Vokiečių bokseriai yra vidutinio dydžio, kvadratinės išvaizdos šunys. Patinų ūgis siekia 63 cm, o patelių 58 cm. Visa kūno sandara proporcinga.
Galva kalto formos. Ji proporcinga kūnui. Kaukolės viršutinė dalis švelniai išlenkta, tačiau neapvali, o plokščia. Platūs, buki nasrai yra vienas iš skiriamųjų veislės bruožų. Jie sudaro 1/3 galvos ilgio. Skruostai plokšti. Galva turi būti gana lygi, neleidžiama per daug raukšlių. Jos susidaro ant kaktos tuomet, kai ausys laikomos stačios. Ausys įstatytos aukščiausiuose galvos kampuose.   Paprastai jos laikomos nulėpusios, tačiau kai šuo yra budrus, pakeliamos į viršų. Ausys gali būti pakirptos, kad jų galas būtų smailesnis. Nekirptos ausys yra vidutinio dydžio, su apvalėjančiais galais. Akys vidutinio dydžio, tamsisos spalvos. Išraiška budri ir protinga. Nosis plati, juodos spalvos. Lūpos dailiai prigludusios prie žandikaulio.
Kaklas platus, apvalainas, raumeningas. Oda ant kaklo tolygi, aptempta. Pečiai ilgi ir įžambūs. Nugara trumpa, tiesi, raumeninga ir tvirta. Krūtinė gana plati, gili, siekianti alkūnes. Šonkauliai išlenkti, bet nėra pernelyg apvalūs. Juosmuo trumpas ir raumeningas. Apatinė pilvo linija, šiek tiek įtraukta ir sudaro grakštų įlinkį. Pasturgalis švelniai nuožulnus, plokščias ir platus.
Kojos ilgos, tiesios ir labai raumeningas. Pėdos kompaktiškos, su gerai išlenktais pirštais. Uodega aukštai įstatyta, kirpta ir laikoma pakelta į viršų.
Kailis trumpas, prigludęs prie kūno, blizgus ir švelnus. Kailio spalva gelsvai ruda su juodu margumu. Rudumo atspalviai gali varijuoti nuo šviesaus iki raudonmedžio atspalvio. Ant snukio įprastą juodą kaukę gali pakeisti ir dalis baltos spalvos, svarbu, kad ji netaptų dominuojanti.
 

Būdas

Vokiečių bokseris – meilus, prieraišus, ištikimas ir draugiškas šeimininkui bei jo šeimos nariams. Jis sargus, patikimas ir drąsus. Puikus sargas. Kautynėse – grėsmingas priešas. Jų protėviai taip pat buvo labai narsūs – buvo naudojami meškų, šernų ir vilkų medžioklei. Jų atvaizdai išlikę senosiose graviūrose. Tie šunys buvo itin nuožmūs kautynėse. Vokiečių bokseriai lengvai dresuojami. Jie yra nereiklūs gyvenimo sąlygoms.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu