Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German Hunting Terrier (Deutscher Jagdterrier) - Jagdterjeras

Jagdterjerai atsirado XX a. kai keturi Bavarijos regiono (Vokietija) veisėjai sukryžmino valų terjerus su senaisiais anglų terjerais, vėliau gautus mišrūnus suleido su foksterjerais. Veisėjams pavyko išgauti atkaklų, sumanų ir stirpų šunį. Jagdertejerai buvo naudojami medžioklei ir pėdsekystei, taip pat buvo auginami tiesiog kaip namų šunys. Šiandien veislė taip pat nepraradusi medžioklinių savybių ir dėl to yra labai vertinama.

Išvaizda

Jagdterjerai yra nedideli – 40,5-51,5 cm ūgio ir 9-10 kg svorio šunys. Jų kūnas šiek tiek ištęstas – ilgis didesnis už aukštį, bet šiaip veislei būdingos harmoningos proporcijos.
Galva pailgo kalto formos. Kaukolė tarp ausų plokščia ir plati, o tarp akių, snukio link ji siaurėja. Būdingas švelniai išreikštas pakaktys. Aukštai augančios, V raidės formos ausys yra gana nedidelės ir laikomos pusiau nuleistos nukreiptos į priekį. Mažos, ovalios, tamsios akys snukučiui suteikia ryžtingą, energingą išraišką. Nasrai stiprūs, ilgi, su aiškiai išreikštais skruostais. Nosis harmoninga snukiui, nei per didelė, nei per maža. Paprastai jos spalva būna juoda, tačiau kai dominuojanti kailio spalva yra ruda, nosis taip pat gali būti šios spalvos. Būdingas tvirtas apatinis žandikaulis su stambiais dantimis, sueinančiais į žirklinį arba lygų sąkandį. Lūpos siauros, tvirtai prigludusios prie žandikaulių.
Kaklas stiprus, ne itin ilgas, link pečių platėjantis, tad atrodo tvirtas. Būdinga vidutinio ilgio, tiesi, tvirta nugara. Juosmuo raumeningas, o krūtinė gili su išgaubtais šonkauliais. Apatinė kūno linija galinių kojų link elegantiškai kyla.
Gana aukštai auganti uodega paprastai yra trumpinama pašalinant trečdalį ilgio. Ji laikoma džiugiai pakelta, tačiau niekada neturi būti užlenkta virš nugaros. Priekinės kojos tiesios, lygiagrečios viena kitai ir tvirtos. Užpakalinės kojos ilgos ir raumeningos, su žemais kulnais. Letenos gana plačios, su glaudžiai sudėtais pirštais. Užpakalinės paprastai būna kiek mažesnės už priekines. Eisena laisva, lengva ir eikli.
Kailis
Kailis tankus, tiesus, kietos ir šiurkščios tekstūros. Galimos jo spalvos: rauda, rusva ar juoda su įrudžiu.


Būdas

Jagdterjerai yra bendros paskirties medžiokliniai šunys, noriai darbuojantys tiek sausumoje, tiek vandenyje. Vertinamas už tai, kad puikiai seka grobio pėdsakais ir atneša sumedžiotą laimikį. Veislė auginama ne tik kaip darbiniai šunys, bet ir kaip šeimos draugai. Auginantieji Jagdterjerus džiaugiasi jų neišrankumu ir gebėjimu prisitaikyti prie įvairių gyvenimo sąlygų. Šie šunys mielai sutinka pernakvoti net ir kieme. Palikti šalia namų jie akylai juos saugos, stebės kiekvieną praeivį ir kažką negero įtarę garsiai apie tai praneš, o jei matys reikalą, tiesiog įkas blogų tikslų turinčiam nepažįstamajam. Jagdterjerai nelinkę ilgai mąstyti – užuot tai darę, puola veikti. Apskritai veislė garsėja savo savarankiškumu ir nepriklausomybe, tad kartais Jagdterjerus būna gana nelengva auginti kaip mielus namų šunelius.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu