Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German long-haired Pointing Dog (Deutsch Langhaar) - Vokiečių ilgaplaukis pointeris, langharas

Vokiečių ilgaplaukiai paukštšuniai – langharai – išvaizda ir temperamentu primena iš dalies prancūzų epanjolius, iš dalies kitus ilgaplaukius kontinentinius paukštšunius. Juos sukryžminus su airių seteriais atsirado raudonai juodų kailio atmainų, kurias vertinimo komisija paprastai atmeta. Pirmą kartą langharai viešai parodyti Hanoveryje 1879 m.

Išvaizda

Langharai yra stiprūs, raumeningi, bet grakščių linijų medžiokliniai šunys. Patinų ūgis – 60-70 cm, patelių – 58-66 cm.
Galva bajoriškos išvaizdos, ilgoka. Kaukolė apvalaina. Ausys augančios iš šonų, ties pagrindu plačios, apžėlusios banguotais plaukais. Akys nei per daug giliai, nei per daug atsikišusios. Pageidaujama spalva yra ruda – kuo tamsesnė, tuo geriau. Nosies tiltas lengvai išlenktas. Pati nosis vidutinio dydžio, ruda. Lūpos vidutinio mėsingumo, viršutinė dengia apatinę.
Kaklas tiesus, tvirtas, ne per ilgas. Nugara tiesi, stipri, ne itin ilga. Juosmuo ypatingai raumeningas. Krūtinė gili ir talpi. Strėnos ilgos, nuožulnėjančios.
Uodega laikoma horizontalioje padėtyje, paskutinis trečdalis šiek tiek riestas. Ji apaugusi ilgesniu, nukarusiu kailiu. Kojos tiesios, ilgos, su tankiais karčiukais. Letenos apskritos, tarpupirščiai prižėlę plaukų.
Kailis 3-5 cm ilgio, prigludęs prie kūno. Vidinėje kaklo pusėje, ant krūtinės ir pilvo kailis ilgesnis. Uodega ir ausys taip pat apaugusios ilgais plaukais. Galimos kailio spalvos: ruda, ruda su baltomis žymėmis, tamsiai arba šviesiai marga, dėmįtas kailis.

Būdas

Langharai yra judrūs, energingi ir stiprūs šunys. Nepaisant to, jie gana ssantūrūs. Šie šunys sumanūs, lengvai dresuojami. Pasižymi gera uosle, grobio ieško ramiai, bet atkakliai. Labai mėgsta avndenį. Gerai pakelia šaltį, nėra lepūs.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu