Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German Pinscher (Deutscher Pinscher) - Vokiečių pinčeris

Vokiečių pinčeriai kadaise buvo universalūs ūkininko šunys. Jie naikindavo graužikus, saugojo ir varydavo galvijus, sargaudavo. Šiandien ši veislė yra reta. To priežastis neaiški, nes elegantiškas, dailaus sudėjimo ir puikaus charakterio vokiečių pinčeris yra puikus namų šuo.

Išvaizda

Vokiečių pinčeriai yra vidutinio dydžio, elegantiškos, atletiškos išvaizdos šunys. Jų ūgis 41-48 cm, o svoris – 11-16 kg.
Galva galinga, ilgoka, buko kalto formos. Snukis ilgas, smailėjantis, buku galu. Nosis vidutinio dydžio, juoda. Skruostai plokšti. Lūpos gerai prigludusios, taip pat juodos spalvos. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, ovalios, tamsios spalvos. Aukštai augančios ausys yra vidutinio dydžio. Jei kirptos, laikomos pakeltos, o natūralios – nuleistos. Pastarosios būna V raidėw formos. Kaukolė tarp ausų plokščia, gana plati.
Kaklas stiprus, vidutinio ilgio, elegantiškas. Nugara trumpa, tvirta ir raumeninga. Juosmuo taip pat labai raumeningas. Krūtinė plati, su aiškiai išreikštais šonkauliais.
Uodega paprastai trumpinama. Priekinės kojos tiesios, stambių kaulų. Užpakalinės kojos ilgos, raumeningos. Letenos trumpos, apvalios, su kompaktiškais sudėtais pirštais.
Kailis trumpas, blizgus ir tvirtas. Galimos kailio spalvos yra trys: rusva, juoda su įrudžiu arba tamsiai ruda.

Būdas

Vokiečių pinčeriai yra guvūs, narsūs ir draugiški šunys. Jie idealūs šeimos draugai – itin ištikimi savo šeimininkui, ginantys visą jo šeimą. Vis dėlto veislė netinkama šeimoms, turinčioms mažų vaikų, nes vokiečių pinčeriai neskiria žaidimo nuo tikros kovos, gali instinktyviai kąsti, tad vaikų atžvilgiu gali būti agresyvūs. Taip pat šie šunys garsėja savo užsispyrimu, todėl jų dresavimas reikalauja nemažai kantrybės. Vis dėlto net ir specialiai nemokyti vokiečių pinčeriai būna puikūs namų sargai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu