Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German Shepherd Dog (Deutscher Sch�ferhund) - Vokiečių aviganis

Dar žiloje senovėje galvijų piemenys pastebėjo, kad su galvijais, avimis ir ožkomis kartu užaugę šunys šiuo gyvulius laikydavo savo gaujos nariais. Jie juos prižiūrėdavo, kad neužpultų plėšrūs laukiniai gyvūnai, saugodavo, kad pavieniai bandos nariai neatsiskirstų, nepasimestų. Psiklydusius pargindavo maži šuneliai, kurie plaipsniui tapo bandaginiais. Kai piemenys bandas pradėjo ginti į toli esančias vietoves, atsirado kita šunų grupė, vadinama varovais. Stambūs šunys varydavo galvijus, o mažesni ir vikresni – avis ir ožkas.
Vokiečių aviganiai taip pat priklauso šiai šunų grupei. Ši po visą pasaulį paplitusi veislė ilgus amžius ganė avis, gynė bandas nuo plėšrūnų. Vokiečių aviganiai taip pat tinka įvairioms kitoms tarnyboms. Jie yra gana atsparūs šalčiui, nereiklūs gyvenimo ir šėrimo sąlygoms.

Išvaizda

Galva yra pleišto formos, proporcinga kūnui. Kaukolės ir snukio ilgiai sutampa. Žiūrint iš priekio kakta truputį iškili, su silpnu įlinkiu (gali būti ir visai be jo) viduryje. Žiūrint iš viršaus, kaukolė nuo ausų link noies siaurėja. Žandikauliai itin stiprūs, gerai išsivystę. Nosis tiesi, juoda. Lūpos siauros, gerai prigludusios, tamsios. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, šiek tiek įžambios. Jos nei įdubusios, nei išvirtusios. Spalva turėtų būti kuo tamsesnė. Ausys stačios, trikampio formos, visutinio dydžio.
Kaklas tvirtas ir raumeningas. Nugara stipri, tvirta ir raumeninga. Strėnos nuožulnios. Krūtinė vidutinio platumo, ilga. Šonkauliai vidutinio gaubtumo.
Kojos tiesios ir tvirtos – ypač užpakalinės, pėdos ovalios. Pirštai suglausti ir šiek tiek išlenkti. Nagai tvirti, paprastai juodos spalvos.
Uodega ilga, siekianti kulnus. Nusvirusi.
Kailis tankus, tiesus, prigludęs ir šiurkštus. Kaklo srityje, vidinėje galūnių pusėje ir ant uodegos šiek tiek ilgesnis. Kailio spalva yra juoda su rudu, geltonu ar pilkšvu įrudžiu. Leidžiamos, bet nepageidaujamos, nedidelės baltos žymės ant krūtinės ar labai šviesi spalva vidinėje galūnių pusėje. Pavilnė šviesiai pilka.

Būdas

Vokiečių aviganiai yra labai sumanūs ir klusnūs šunys. Jie labai ištikimi savo šeimininkui ir visai šeimai. Veislė tinkama akliesiems vesti ar būti pėdsekiais. Vokiečių aviganiai drąsiai ir narsiai gina savo šeimininką, nepasitiki svetimais žmonėmis. Mėgsta vaikus. Puikiai dresuojamas, paklusnus ir ištvermingas. Puikiai pasirodo klusnumo varžybose. Pasižymi gera uosle, dėl to dar vadinamai vilkšuniais.

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu