Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German Short-haired Pointing Dog�(Deutsch Kurzhaar) - Vokiečių trumpaplaikis pointeris, kurtsharas

Kurtsharai atsirado XIX a, Vokietijoje. Iki XIX a. vokiečių paukštšuniai buvo masyvios struktūros, ramaus būdo ir lėti. Juos sukryžminus su lengvesniais anglų pointeriais atsirado kur kas grakštesni, atletiški paukštšuniai – kurtsharai. Nors šių šunų gimtinė yra Vokietija, jie greitai išpopuliarėjo ir Didžiojoje Britanijoje, kur buvo savaitgalio medžioklių palydovais, ir Amerikoje, kur dalyvavo lauko varžybose.

Išvaizda

Kurtsharai yra atletiško sudėjimo, aristokratiškos išvaizdos šunys. Šie šunys yra vidutinio dydžio – patinų ūgis ties ketera siekia 58-63 cm, patelių – 53-58 cm. Svoris atitinkamai 25-30 kg ir 20-27 kg.
Galva vidutinio dydžio, proporcinga kūnui. Kaukolė viršugalyje plati, o link nasrų siaurėjanti. Kaktos linija ne itin išreikšta. Nasrai ilgoki, jų ilgis sutampa su kaukolės. Dantys stiprūs. Sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos. Pageidaujama spalva yra ruda. Jų išraiška gyva, energinga. Lūpos nelabai mėsingos, viršutinė lūpa dailiai dengia apatinę. Ausys plačios, gana aukštai įstatytos. Laikomos nulėpusios.
Kaklas vidutinio ilgio, link pečių platėjantis, raumeningas. Nugara trumpa, stipri, tiesi. Juosmuo vidutinio ilgio, tvirtas. Krūtinė gili, erdvi. Klubai platūs.
Uodega pagrindas aukštai, platus. Uodega trumpinama paliekant 40 % jos ilgio. Kai šuo ramus, uodega laikoma nuleista, o kai budrus ar juda, ji pakelta horizontaliai. Kojos ilgos, kaulėtos, tiesios. Pėdos apvalios, didelės. Eisena lengva ir gracinga.
Kailis trumpas, tankus, šiurkščios tekstūros. Ant ausų ir galvos kailis kiek švelnesnis, plonesnis. Kailio spalva gali būti rusva, rusvašlakė, juodašlakė arba juoda.

Būdas

Šios veislės šunys tinkami medžioti laukuose, turi puikią uoslę, puikiai ieško vandens paukščių, seka kraujo pėdsakais. Kurtsharai ne tik puikūs darbininkai, bet ir geri šeimos draugai. Jie itin lojalūs savo šeimininkui. Kurtsharai tinkami laikyti bute. Jie lengvai dresuojami, gerai paklūsta komandoms.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu