Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

German Spitz (Deutscher Spitz) - Vokiečių špicas: Medium size Spitz (Mittelspitz) - Standartinis špicas

Manoma, kad vokiečių špicai kilo iš špicams giminingų bandaginių, į Europą atkeliavusių kartu su vikingais. Literatūroje apie šią veislę užsimenama jau 1450 m. Vokiečių špicai būna trijų dydžių: didysis, vidutinysis ir mažasis. Visų trijų atmainų špicai išvaizda panašūs, skiriasi tik jų dydžiai ir spalva. Didieji ir mažieji visais laikais buvo namų šunys, o vidutinieji darbuodavosi fermose. Paskutiniu metu visų trijų dydžių špicai prarado populiarumą – juos nurungė panaši veislė – pamarėnų špicai. Tai, kad veislė šiandien nėra labai populiari, nestebina, nes jai reikia kur kas daugiau dėmesio nei kitoms veislėms. Dėmesio reikalauja ne tik prašmatnus šių šunų kailis, bet ir gana „aštrus“ charakteris – šiuos šunis sunku išmokyti klusnumo. Vsigi tinkamai išmokyti, špicai tampa santūrūs namų šunys.

Išvaizda

Visi trys špicų tipai panašūs – kompaktiškas kūnas, dailios, nedidelės, grakščios kojytės ir nedidelė, trikampio formos galva. Visiems špicams būdinga gyvybinga snukučio išraiška, kurią itin pabrėžia nedidelės, tačiau tviskios, žibančios tamsios akys. Jos žvelgia skvarbiai, tačiau draugiškai. Žaviai atrodo ir mažos, trikampės ausytės, augančios aukštai pakaušyje ir esančios arti viena kitos. Jos privalo būt laikomos stačios. Žinoma, skiriasi špicų dydžiai – didieji užauga iki 40,5-41,5 cm ūgio ir 17,5-18,5 kg svorio, vidutinieji – 29-36 cm ir 10,5-11,5 kg, o mažieji – 23-28 cm ir 8-10 kg svorio.
Špicų išvaizdoje labai svarbus kailis. Jis tūri būti labai tankus ir ilgas. Tik ant snukučio ir apatinių kojų dalių jis kiek trumpesnis, tačiau toks pat tankus. Didžiųjų špicų būna baltų, rudų, juodų, o mažesniųjų pasitaiko įvairių spalvų.

Būdas

Vokiečių špicai yra gyvybingi, linksmi šuneliai. Jie labai mėgsta dėmesį, kuo daugiau šeimininkas jo skiria, tuo geriau. Negaudami pakankami dėmesio, patys gerinasi prie šeimininko, bando jam įtikti. Tiesa, reikia per daug nenuolaidžiauti šios veislės šunims, antraip jie taps per daug reiklūs. Vokiečių špicai ne tik linksmi, bet ir labai sargūs šunys. Jie puola loti vos tik kas nors paskambina į duris. Norėdami atsikratyti šio neretai įkyraus įpročio, mokykite savo šunį nuo mažens. Vokiečių špicai privalo būti išmokyti suprasti, kad viršininkas yra šeimininkas, tad privalu jam paklusti. Parodyti, kur yra šuns vieta, privalu ne tik dėl to, kad ji Jums neįkyrėtų, bet ir tinkamai elgtųsi su vaikais. Šalia jų špicai gali tapti kiek nervingi ir irzlūs. Vis dėlto, jei vaikas sugebės išlaikyti lyderio poziciją, šios veislės šunys su jais sutars. Vokiečių špicai yra puikūs vyresnio amžiaus žmonių draugai. Pastariesiems vokiečių špicai yra geranoriški.
Dresuoti vokiečių špicus nėra lengva, nes jie užsispyrę, kiek įžūlūs, gal kiek per daug savimi pasitikintys, tad daro tai, kas patinka jiems. Siekiant išvengti problemų, būtina šiuos šunis kasdien vedžioti, treniruoti – taip jie ne tik pajus Jūsų lyderystę, bet ir išeikvos pakankamą energijos kiekį, tad nebenorės siausti namuose ir galės geriau susikoncentruoti į mokymus.

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu