Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Golden Retriever - Auksaspalvis retriveris

Auksaspalviai retriveriai kilo iš Didžiosios Britanijos. Veislė išveista XIX a. sukryžminus šviesius lygiaplaukius retriverius su dabar jau išnykusiais vandens tvidspanieliais. Pirmieji auksaspalviai retriveriai parodoje pasirodė 1908 m.

Išvaizda

Auksaspalviai retriveriai yra simetriško sudėjimo, stiprūs, aktyvūs šunys. Jų ūgis siekia 51-61 cm, o svoris 27-36 kg.
Galva plati, šiek tiek išlenkta. Akys vidutinio dydžio, tamsios ir maloniai žvelgiančios. Jas paryškina tamsūs apvadai. Ausys gana trumpos, laikomos nuleistos šalia skruostų. Nosis juoda ar rusvai juoda. Sąkandis žirklinis. Lūpo tamsios, atvėpusios.
Kaklas vidutinio ilgio, dailus ir raumeningas. Nugara stipri, ties strėnomis švelniai nuožulnėjanti. Krūtinė plati, su ilgais šonkauliais. Juosmuo trumpas, raumeningas, platus ir gilus.
Uodegos pagrindas raumeningas ir masyvus. Uodega siekia kulkšnis. Kai šuo džiaugiasi, uodega gali būti užlenkta ir šiek tiek pakelta, bet niekada virš nugaros lygio. Kojos raumeningos (ypač užpakalinės), tiesios. Pėdos vidutinio dydžio, apvalios.
Kailis tankus, nepralaidus vandeniui. Jis gali būti lygus arba banguotas. Ant uodegos, priekinių kojų vidinių pusių ir krūtinės kailis ilgesnis. Kailio spalva auksinė. Galimi įvairūs atspalviai – nuo kreminio iki ryškaus aukso.

Būdas

Auksaspalviai retriveriai labai paklusnūs, kantrūs lengvai dresuojami šunys. Veislė gali būti gerais sargais. Taip pat turi puikius medžioklės instinktus. Specialiai dresiruotas gali būti ir geras aklųjų vedlys. Auksaspalviai retriveriai puikiai sutaria net ir su vaikais. Mėgsta su jais žaisti, bendrauti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu