Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Gordon Setter - Škotų seteris, Gordonas

Škotų seteriai atsirado dar XVII a., o veislės standartas nustatytas XVIII a. Šie šunys yra stipriausi, sunkiausi ir lėčiausi iš visų seterių. Škotų seteriai niekdada nebuvo tokie populiarūs kaip kiti seteriai. Nepaisant to, tai – nuostabus augintinis ir palydovas medžioklėje. Seniau, kai medžioklėse dar nebuvo naudojami šautuvai, šuo suuosdavo ir rasdavo laimikį, paskui tyliai tupėdavo ir laukdavo, kol ateis medžiotojas. Ši savybė prisidėjo prie ramaus ir draugiško būdo susiformavimo. Tai ne tik klusnūs, bet ir labai meilūs augintiniai.

Išvaizda

Škotų seteriai yra vidutinio dydžio, tvirtos sandaros, raumeningi šunys. Jų ūgis 62-66 cm, o svoris 25-30 kg.
Galva ilga, siaura. Kakolė apvalaina. Nasrai tokio pat ilgio kaip ir kaukolė, siaurėjantys. Nosis plati, šnervės didelės, atviros. Akys vidutinio dydžio, tamsiai rudos spalvos. Ausų pagrindas žemai. Jis gana platus. Ausys nulėpusios, ilgos, gana didelės, laikomos arti galvos.
Kaklas ilgas, laibas. Kūnas trumpas. Viršutinė jo dalis nuožulnėjanti. Krūtinė gili, neplati. Juosmuo trumpas, platus.
Uodega neilga, nesiekianti kulkšnių. Ji laikoma horizontalioje padėtyje. Uodega apaugusi ilgais, nukarusiais plaukais. Kojų kaulai masyvūs. Kojos ilgos, raumeningos, apaugusios tankiu kailiu. Pirštai skliautiški, su puikiomis pagalvėlėmis. Eisena stipri ir drąsi.
Kailis švelnus, spindintis, tiesus ar švelniai banguotas. Ant ausų, papilvės, krūtinės, priekinių kojų užpakalinės dalies ir uodegos kailis ilgesnis. Kailio spalva juoda su kitos – kaštoninės ar raudonmedžio – spalvos žymėmis. Kitos spalvos žymės yra virš akių, nasrų šonuose, kaklo, krūtinės, užpakalinių kojų vidinėse pusėse ir ant pėdų. Ant krūtinės leidžiama ir balta dėmė.

Būdas

Škotų seteriai yra stiprūs, greiti, bet ramaus būdo šunys. Medžioklėje jie nėra tokie populiarūs, nes laimikio ieško lėčiau nei kiti seteriai, tačiau tinka medžioti pelkėse. Jie lengvai įpranta iš vandens atnešti nušautą paukštį. Beje, škotų seteriai ne tik geri darbiniai šunys, bet ir puikūs draugai – jie labai meilūs ir prieraišūs. Gerai sutaria su visais šeimos nariais.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu