Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Grand Griffon Vendeen (Grand griffon vendéen) - Didysis Vandėjos grifonas

Didieji Vandėjos grifonai kilę iš Viduramžių Prancūzijos. Prieš šimtus metų išveistos veislės protėviai buvo italų šv. Huberto skalikai ir Nivernės grifonai. Antrojo pasaulinio karo pabaigoje ši senovinė veislė Prancūzijoje buvo beveik išnykusi. Veisėjai ją atgaivino panaudoję anglų-prancūzų skalikus ir bilius. Taip atsirado šuo šiurkščiais dengiamaisiais plaukais ir stora, puria pavilne. Toks derinys labai tinka darbui vandenyje. Šie šunys ir labai tvirtai sudėti, bet yra rečiausi iš medžioklinių Vandėjos veislių ir jų ateitis nėra užtikrinta.

Išvaizda

Didieji Vandėjos grifonai yra harmoningų proporcijų, tvirto, standaus, tačiau ne kresno kūno savininkai. Jų ūgis siekia 60-66 cm, o svoris – 30-35 kg.
Galva proporcingo kūnui dydžio, ne itin plati, viršugalvis skliautinis. Snukis stiprus, tiesus, stačiakampio formos. Nosis stipri, juoda arba ruda. Šnervės didelės, plačios. Lūpos mėsingos, glotniai dengiančios žandikaulius. Tamsios spalvos akys žvelgia ramiai, nors šuo gali būti ir dirglus.
Kaklas vidutinio ilgio, elegantiškas. Nugara tiesi, stipri, tik ties strėnomis švelniai nuožulnėja. Juosmuo raumeningas ir tvirtas. Krūtinė ne itin plati, bet giloka, siekianti alkūnes, šonkauliai apvalaini.
Priekinės kojos galingos, ilgos, o užpakalinės dar ilgesnės ir raumeningos. Letenos nedidelės, su skliautiniais pirštais. Eisena aktyvi, mikli ir lygi. Vidutinio ilgio, aukštai auganti uodega prie pagrindo plati, galo link siaurėja.

Kailis ilgokas, tankus, šiek tiek banguotas. Jo tekstūra šiurkšti, standi. Pavilnė tanki, puikiai sauganti kūną nuo šalčio. Galimos kailio spalvos: balta, kreminė, kviečių, oranžinė arba trispalvė.

Būdas

Vandėjos didieji grifonai buvo išveisti medžioklei, todėl yra aktyvūs, sportiški šunys, mėgstantys energingą, aktyvią veiklą. Dėl to šie šunys netinkami sėslaus, ramaus gyvenimo būdo šalininkams.
Šiaip šie šunys labai draugiški, mėgsta bendrauti su žmonėmis, taodėl puikiai tinka augti šeimoje. Sutarti su Vandėjos didžiaisiais grifonai nėra sudėtinga, nes jie yra paklusnūs ir supratingi šunys. Šie šunys itin gerai sutaria su vaikais, mėgsta su jais žaisti. Gali gyventi ir su kitais šunimis. Vandėjos didieji grifonai mėgsta bendrauti net ir su nepažįstamais žmonėmis – jei tik nejaučia jokios grėsmės, šie šunys gali nežinomą žmogų iškart priskirti prie draugų.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu