Great Dane (Deutsche Dogge) - Vokiečių dogas
Vokiečių dogas yra vadinamas šunų karaliumi. Jų protėviai – didžiuliai molosų šunys, dalyvavę romėnų žygiuose bei gladiatorių kautynėse. Į dogų protėvius panašūs dabartinė veislė – anglų mastifai. Pastarieji yra tikrai dideli šunys, sveriantys apie 90 kg. Vokiečių dogai vaizduojami ir XVI a. graviūrose, kuriose jie padeda savo šeimininkams medžioti stambius ir plėšrius žvėris – lokius, taurus, šernus.
Išvaizda
Vokiečių dogai atrodo iškilmingai ir elegantiškai. Tokią jų išvaizdą lemia tai, kad jie yra vieni aukščiauisų šunų pasaulyje – patinų ūgis turi būti ne mažesnis nei 76 cm, o patelių – 71 cm. Nors vokiečių dogų kūnas didelis, tačiau nėra masyvus. Jis raumeningas ir atletiškas.
Galva stačiakampio formos, kampuota, ilga, su aiškiai išreikštu „stopu“. Kaukolės plokštuma turi būti lygiagreti nasrų plokštumai. Ausys aukštai įstatytos, vidutinio dydžio, į viršų smailjančios. Laikomos nuleistos šalia skruostų. Jei ausys kirptos, jos yra laikomos stačiai. Akys vidutinio dydžio, giliai įstatytos, tasmios spalvos. Jų išraiška gyva ir protinga. Vokai migdolo formos ir gana glaudūs. Nosis privalo būti juoda. Dantys turi būti stiprūs, sąkandis žirklinis.
Kaklas raumeningas, stiprus, aukštai įstatytas ir ilgas. Nuo sprando jis palaispniui platėja ir subtiliai susilieja su pečių linija.
Krūtinė plati, gili ir raumeninga. Juosmuo platus. Apatinė kūno linija tvirta, pilvas įtrauktas. Apatinė nugaros dalis plati, labai švelniai įžambi.
Kojos tiesios ir tvirtos. Pėdos apvalios, kompaktiškos su lenktais pirštais. Nagai turi būti trumpi, stiprūs ir kuo tamsesni.
Uodega įstayta aukštai, bet ne tame pačiame lygyje kaip nugara. Prie pagrindo uodega plati, į pabaigą smailėjanti. Laikoma tiesiai, tik kai šuo labai džiaugiasi ar greitai bėga, ji gali būti šiek tiek lenkta.
Kailis turi būti trumpas, tankus, švelniai spindinčios išvaizdos. Galimi kailio raštai:
Margas. Pagrindinė spalva geltona/auksinė stipriai marginta juodomis žymėmis. Pageidaujama juoda kaukė. Kuo ryškesnė pagrindinė spalva ir kuo intensyvesnis margumas, tuo geriau (tiesa, šuo neturi būti per daug margas – juoda neturi užgožti pagrindinės kūno spalvos).
Elnio atspalvio. Pagrindas rusvai auksinis/gelsvas su juoda kauke. Juoda spalva galima ir antakių srityje, ant ausų, uodegos galiuko. Taip pat galimi juodi akių apvadai.
Mėlyna. Kailis turi būti plieno melsvumo, be jokios kitos spalvos priemaišų.
Juoda. Pageidaujamas visiškas žvilgantis juodumas.
Juodai baltas. Pagrindinė spalva – visiškai balta. Pamarginimai –juodi. Vertinamas visiškai baltas kaklas.
Apsiausto imitacija. Kailis juodai baltas. Svarbiausia, kad juoda spalva būtų nusitęsusi per visą kailį it anklodė ar apsiaustas. Balta spalva turi būti ant nasrų, kaukolės, apykaklės, krūtinės ir ant priekinių kojų. Baltų dėmelių gali būti ir ant juodos uodegos.
Būdas
Vokiečių dogai yra elegantiški ir ramūs šunys. Jie mėgsta vaikus – juos vienija bendras bruožas – smalsumas. Šie šunys labai atsidavę ir ištikimi šeimininkui, o svetimaisiais nepasitiki. Jų atžvilgiu visada išlieka budrus. Nors vokiečių dogai nėra agresyvūs, esant reikalui puola žaibiškai ir tyliai. Dėl šios savybės šie šunys yra puikūs sargai. Tiesa, jie dresuojami gana sunkiai – tam reikalinga kantrybė ir griežtumas.