Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Great Swiss Mountain Dog (Grosser Schweizer Sennenhund) - Didysis šveicarų šuo

Šios veislės šunys yra didžiausi iš zenenhundų ir galbūt seniausios kilmės. Ilgus amžius jie buvo paplitę Šveicarijos kaimuose ir ūkiuose, kur pakinkyti į ratelius vežiodavo pieną į turgų, padėdavo mėsininkams suvaryti gyvulius. Vienu metu veislei buvo iškilęs pavojus išnykti, bet ją išgelbėjo šunų mylėtojas Francas Šertenleibas. Jis atokiame Šveicarijos ūkyje surado veislės atstovų. Taip pat paragino paieška užsiimti ir kitus šunų mylėtojus. Atsiradus pakankamam didžiųjų šveicarų šunų skaičiui, veislė buvo atgaivinta.

Išvaizda

Didysis šveicarų šuo yra galingo, tvirto sudėjimo, nemažas šuo. Jo kūnas raumeningas, masyvių kaulų. Patinų ūgis siekia nuo 64 iki 72 cm, o patelių nuo 60 iki 68 cm.
Galva didelė. Nasrai nemaži, buki. Nosies tiltas tiesus. Pati nosis su plačiomis šnervėmis, juodos spalvos. Lūpos neatvėpusios. Sąkandis žirklinis. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, rudos spalvos. Aukštai augančios ausys vidutinio dydžio, trikampio formos, su švelniai apvalėjančiais galiukais. Jos laikomos nuleistos galvos šonuose. Kai šuo budrus, ausų pagrindas pakeliamas ir nukreipiamas į priekį. Kaukolė tarp ausų plokščia, plati.
Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas ir stirpus. Pečių linija ilga. Krūtinė gili, plati, su aiškiai išreikštu krūtinkauliu. Šonkauliai taip pat gana iškilūs. Juosmuo platus ir tvirtas. Strėnos ilgos, plačios ir apvalainos.
Uodega nuo pat pagrindo siaura, o link galiuko dar šiek tiek siaurėja. Ji yra ilga, siekianti kulkšnis, laikoma nuleista. Kai šuo juda ar yra kažkuo labai susidomėjęs, uodega gali būti šiek tiek pakelta ar užriesta. Priekinės kojos stiprios ir tiesios. Užpakalinės kojos plačios, raumeningos ir labai tvirtos. Letenos didelės, apvalios, su kompaktiškai sudėtais, lenktais pirštais.
Kailis tankus, 3-5 cm ilgio. Pavilnė taip pat gausi, ypač ant kaklo. Pagrindinė kailio spalva yra juoda, su baltos ir rūdžių spalvos pamarginimais. Įprastai rūdžių spalvos žymės būna virš abiejų akių, skruostų ir šalia ausų. Ant kūno jos įprastos krūtinės srityje, ant visų keturių kojų ir pauodegėje. Pageidaujamos simetriškos žymės. Balta spalva tipiška žaibo pavidale ant snukio. Taip pat balta spalva dažna ant krūtinės ir ant letenų.

Būdas

Didieji šveicarų šunys yra linksmo, draugiško charakterio šunys, itin mėgstantys bendrauti su žmonėmis. Sakoma, kad jie idealūs augintiniai šeimai, nes puikiai sutaria ne tik su suaugusiais, bet ir su vaikais. Su pastaraisiais elgiasi itin švelniai, mėgsta su jais žaisti. Neblogai sutaria ir su kitais gyvūnais, netgi katėmis. Tiesa, ši veislė, kokia draugiška bebūtų, tinkama ne kiekvienam. Didiesiems šveicarų šunims būtinas stiprus šeimininkas, gebantis parodyti lyderystę. „Minkšto“ būdo savininkas gali per švelniai elgtis su augintiniu ir leisti jam tapti vadovu – tokiu atveju didieji šveiarų šunys „užlips ant galvos“. Tam, kad šios veislės atstovai būtų paklusnūs, jiems reikia duoti paknkamai aktyvios veiklos. Ilgi pasivaikščiojimai lauke, aktyvios treniruotės – geriausias „vaistas“ nuo padūkimo. Tiesa, šiuos šunis nelengva dresuoti, nors jie ir yra protingi. Didieji šveicarų šunys gali būti puikiais sargais – jie iš prigimties budrūs ir sargūs. Jie mėgsta stebėti viską aplinkui, o jei pastebi ką nors įtartino, iškart garsiai loja. Jei būtina, jie gali imtis ir veiksmų – pulti įsibrovėlį ir netgi jam įkasti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu