Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Greenland Dog (Gr�nlandshund) - Grenlandijos šuo

Grenlandijos šunys yra vieni seniausių pasaulyje, dar nuo senovės laikų eskimų naudoti medžioklėje ir rogėms traukti. Nors veislė ir labai sena, oficialiai ji pripažinta tik 1996 m.

Išvaizda

Grenlandijos šunys yra tvirtos sandaros ir dailios išvaizdos šunys. Patelės daug mažesnės už patinus.
Galva privalo būti proporcinga kūnui, plati, kalto formos. Kaukolė stipri, viršugalvyje plokščia. Žandikauliai tvirti, o nasrai vidutinio ilgio. Pastarieji nosies link švelniai siaurėja, o pati nosis (kaip ir lūpos) turi būti juodos ar rudos spalvos. Akys nei per daug įdubusios, nei per daug išsprogusios. Jų spalva gali būti nuo rusvos iki tamsiai rudos, o išraiška budri ir bebaimė. Ausys tvirtos, bet trumpos, augančios gana toli viena nuo kitos. Laikomos pakeltos ir nukreiptos į priekį. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirklinis.
Kaklas gana trumpas, raumeningas ir tvirtas. Pečiai platūs, raumeningi ir tvirtų kaulų. Krūtinė gili, plati. Nuagara tiesi, raumeninga ir labai stipri.
Priekinės kojos visiškai tiesios ir stiprios. Užpakalinės dar tvirtesnės, labai raumeningos, masyvių kaulų. Letenos gana didelės, gausiai apaugusios kailiu, tad atrodo dar įspūdingiau. Aukštai auganti uodega ilga, taip pat gausiai apaugusi kailiu. Ji laikoma užriesta virš nugaros ir šiek tiek pasvirusi į šoną.
Kailis dvisluoksnis. Pavilnė ilga – 2 -2,5 cm, dengianti vsą kūną. Išorinis kailio sluoksnis dar ilgesnis, apsaugantis nuo atšiauraus oro.  Ant galvos ir kojų kailis gerokai trumpesnis. Kailio spalva nėra svarbi, leistinos visos įmanomos kombinacijos ir atspalviai.

Būdas

Grenlandijos šunys mėgsta būti atokiai, nes yra labai savarankiški. Nepaisant to, savo šemininką išties myli ir būna jam beatodairiškai atsidavę. Visgi net ir šiandien veislė dažniau auginama kaip darbiniai, o ne naminiai šunys. Net jei Grenlandijos šunys auginami kaip šeimos draugai, reikia skirti jiems pakankamai aktyvios veiklos – tai būtina gerai jų savijautai. Dresuoti šiuos šunis tikrai nelengva, tam reikia daug kantrybės ir ryžto. Dresuojant Grenlandijos šunis būtina parodyti aiškią lyderystę, antraip susišnekėti su augintiniu tikrai nepavyks. Ši veislė visa dar turi nemažai vilkams būdingų būdo bruožų, todėl nemėgsta, kai jiems kas nors vadovauja, dievina laisvę ir nepriklausomybę.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu