Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Greyhound - Greihaundas

Greihaundai yra viena seniausių veislių pasaulyje. Pirmieji įrodymai apie šią veislę aptinkami senovės egiptiečių kpavietėse, kurių amžius siekia 2900 m.pr.m.e. Senovėje greihaundai buvo laikomi aristokratiškais šunimis, todėl juos galėjo laikyti tik kilmingieji. Gerokai vėliau jie tapo vertinami medžiotojų palydovai. Anglijoje veislė buvo naudojama įvairaus grobio medžioklei. Į Ameriką veislė atkeliavo 1500 m. – čia juos atgabeno ispanų keliautojai.

Išvaizda

Greihaundai yra dideli, gracingi šunys. Patinų ūgis siekia 71-76 cm, o patelių – 68-71 cm. Svoris atitinkamai 29-36 kg ir 27-31 kg.
Galva ilga ir siaura – tik tarp ausų gana plati. Ausys mažos, laikomos priglaustos prie galvos ir nukreiptos atgal. Kai šuo budrus ar itin laimingas, jos laikomos pusiau pakeltos. Akys tamsios, spindinčios. Žvilgsnis labai protingas.
Kaklas ilgas, raumeningas, šiek tiek išlenktas, link pečių truputį platėjanttis. Pečiai raumeningi. Krūtinė gili, erdvi. Nugara raumeninga, plati. Juosmuo išgaubtas, tvirtas.
Priekinės kojos tobulai tiesios. Užpakalinės kojos ilgos, raumeningos, itin tvirtos. Letenos savo forma primena kiškio letenas. Pirštai ilgi, arti vienas kito. Uodega ilga, siaurėjanti ir laikoma šiek tiek užlenkta.
Kailis trumpas, švelnus. Jo spalva gali būti bet kokia.

Būdas

Greihaundai yra neagresyvūs, draugiški šunys. Jie labai greitai prisiriša prie visų šeimos narių. Šie šunys labai mėgsta ir vertina komfortą – šiltus, jaukius namus, šeimininko dėmesį. Puikiai sutaria ne tik su suaugusiais, bet ir su vaikais. Tiesa, šios veislės atsovų, kaip ir bet kurių kitų didelių šunų, nederėtų palikti vienų su mažais vaikais – greihaundai visai to nenorėdami gali sužeisti. Šie šunys gali puikiai sutarti ir su katėmis ar kitais smulkiais augintiniais, tačiau juos reikia supažindinti atsargiai – greihaundui reikia laiko priprasti prie kitų gyvūnų. Greihaundai yra gana ramūs, tačiau labai smalsūs gyvūnai. Jie turi vieną erzinantį įprotį – mėgsta išniukštinėti visus namus ir rastą patikusį grobį susitempti į savo guolį. Šiaip šie šunys yra gana paklusnūs.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu