Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Havanese (Bichon Havanais) - Havanos bišonas

Havanos bišonai – sena veislė, kilusi iš į Kubą iš Ispanijos atvežtų šunų veislių. Šie šunys anksčiau buvo itin vertinami ir auginami aristokratų šeimose. Visgi net ir augdamas kilmingųjų šeimose, Havanos bišonas nebuvo vien graži namų dekoracija – šie šunys atliko ir sargo, ir vaikų žaidimų draugo, ir naminių paukščių ganytojo vaidmenį.

Išvaizda

Havanos bišonai yra maži, tvirti šuneliai. Svarbios kūno proporcijos - kūno ilgis turi būti šiek tiek didesnis už aukštį. Idealus ūgis 23-27 cm.
Snukučio išraiška švelni, protinga ir šiek tiek padykusi. Didelės, migdolo formos akys turi būti tamsiai rudos spalvos, visgi šokolodanį kailį turintys šunys gali turėti ir šviesiai rudas akis. Žvilgsnį labai pagyvina aplink akis esantys juodi „įrėminimai“. Aukštai pakaušyje augančios ausys prie pagrindo plačios, laikomos nuleistos, o kai šuo budrus, prie pagrindo jos šiek tiek pakyla, bet niekada nebūna stačios. Kaukolė tarp ausų plati ir šiek apvali. Pats snukis stačiakampio formos, tvirtas. Nosis plati, juodos spalvos. Tokios pat spalvos ir lūpos.
Vidutinio ilgio kaklas šiek tiek išlenktas, švelniai įsilieja į pečių liniją. Viršutinė kūno linija tiesi, tik ties trėnomis palaipsniui nuožulnėja. Krūtinė gili, siekianti alkūnes. Juosmuo trumpas ir raumeningas. Apatinė kūno linija užpakalinių kojų link šiek tiek kyla. Aukštai auganti, gausiai kailiu apaugusi uodega laikoma užriesta virš nugaros. Kojos trumpos, užpakalinės raumeningos. Letenos tiesios su skliautiniais pirštais, tvirtais padais ir nagais.
Ilgas, šiek tiek banguotas kailis turi būti šilkinės tekstūros, lengvas ir minkštas. Galimos visos kailio spalvos ir raštai.

Būdas

Havanos bišonai yra draugiški, žaismingi, bet kartu ir protingi bei sargūs šuneliai. Tai jie atsinešė kaip paveldą iš protėvių – juk aristokratai juos naudojo ir naminių paukščių ganymui, ir namų saugojimui, ir leido ilgas valandas žaisti su savo vaikais. Taigi mažame Havanos bišonų kūne telpa itin įvairiaspalvis temparamentas. Šie šunys rekomenduojami tiems, kurie mėgsta aktyvius augintinius. Jei nuspręsite pasirinkti Havanos bišoną, būkite pasiruošę, kad jis visada norės būti dėmesio centre. Visgi šie šunys nelinkę įkyriai kaulyti dėmesio, jie suranda savų, subtilesnių būdų atsirasti dėmesio centre. Paprastai jie tiesiog stengiasi sužavėti šeimininkus bandydami įvairiais būdais juos pralinksminti. Dėl gero charakterio, Havanos bišonai gali gyventi ir šeimose, turinčiose net visai mažų vaikų.
Nors Havanos bišonai yra išties energingos prigimties, jie nereikalauja daug aktyvios veiklos ir treniruočių. Dukart per dieną išeiti pasivaikščioti į lauką šiem šunims visiškai gana.
Ši veislė mėgiama ir dėl to, kad ją visiškai nesunku dresuoti. Havanos bišonai tokie imlūs pamokoms, kad dažnai pasirodo net ir cirko arenose. Tiesa, dresuoti šiuos šunis reikia švelniai, nenaudojant jėgos ar agresijos.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu