Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Hokkaïdo - Hokaido

Hokaido, kitaip dar vadinami ainų špicais, kilę iš senovės Japonijos. Šiandien šie šunys savo gimtinėje itin vertinami – nuo 1937 m. yra laikomi saugomais gyvūnais. Tiksli veislės kilmės istorija išlieka paslaptimi, tačiau pasakojama, kad šiuos šunis į Japoniją atsigabeno nežinomos kilmės ainų gentis. Palengva ši gentis iš Japonijos buvo išstumta – kartu su jais į Hokaido salą pasitraukė ir jų šunys. Daugumos Hokaido šunų liežuvis yra juodai mėlynas, todėl manoma, kad jie gali būti giminingi čiau čiau ir šarpėjų veislėms. Kadaise su ainų špicais buvo medžiojama – jie buvo stambių gyvūnų medžiotojai, o šiandien dauguma šios veislsė atstovų laikomi namuose kaip šeimos draugai. Kartu jie atlieka ir sargo vaidmenį.

Išvaizda

Hokaido šunys yra vidutinio dydžio, stipraus, atletiško sudėjimo šunys. Patinų ūgis siekia 48,5 - 51,5 cm, patelių – 45,5 - 48, 5 cm.
Galva plati ir šiek tiek plokščia. Pakaktys ne itin išraiškingas, tačiau pastebimas. Nasrai kalto formos. Nosies tiltas tiesus, o pati nosis nedidelė, juoda. Gerai prigludusios lūpos taip pat tamsios spalvos. Žandikauliai tvirti, dantys sueina į žirklinį sąkandį. Tolokai viena nuo kitos esančios trikampį savo forma šiek tiek primenančios akys gana nedidelės, tamsiai rudos spalvos. Ausys taip pat gana mažos, tačiau išraiškingos – trikampės, laikomos pakeltos ir šiek tiek pakreiptos į priekį. Jos Hokaido šunims suteikia žaismingos išvaizdos.
Kaklas raumeningas ir stiprus. Nugara taip pat galinga, tiesi, tik ties strėnomis ji švelniai nuožulnėja. Juosmuo gana platus ir raumeningas. Krūtinė gili, gana erdvi.
Priekinės kojos tiesios ir prakaulios, o užpakalinės raumeningos ir tvirtos. Nemažos letenos su skliautiniais, glaudžiai sudėtais pirštais ir tvrtais, bet elastingais padais ir kietais, galingais tamsiais nagais. Aukštai auganti uodega susisukusi į dailų žiedą ir laikoma virš nugaros.
Kailis dvisluoksnis – viršutinis jo sluoksnis tvirtas ir kietas, o pavilnė tanki ir minkšta. Kailis ant uodegos kiek ilgesnis ir labiau papuręs. Galimos kailio spalvos yra sezamo, marga, raudona, juoda, juoda su ruda arba balta.

Būdas

Hokaido šunys savo šeimininkams paprastai būna labai nuolankūs ir draugiški, tačiau su kitais jie gali būti itin užsispyrę ir nenuolaidūs. Su kitais šunimis išvis nelinkę sutarti – jų atžvilgiu rodo agresiją. Su vaikais sutarti gali, tereikia nuo mažens pratinti bendrauti su mažaisiais. Vaikai taip pat turi būti išmokyti tinkamai elgtis su šunimi – privalo žinoti, kaip išlaikyti lyderio poziciją.
Hokaido šunys būna puikūs sargai – jie absoliučiai bebaimiai, itin budrūs ir sargūs. Šie šunys pasiruošę ginti ne tik namus, bet ir savo šeimininką. Nepaisant šių savybių Hokaido šunys be reikalo nedemonstruoja agresijos, atvirkščiai – yra labai paklusnūs. Veislės atstovai lengvai dresuojami, protingi. Vis dėlto šiems šunims reikia tvirto šeimininko, gebančio parodyti savo valdžią, kitaip ainų šunys gali tapti užsispyrę, irzlūs ir nepaklusnūs.


 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu