Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Hovawart - Hovavartas

Pirmą kartą veislė paminėta 1220 m. Eiko von Repgovo „Saksonijos veidrodyje“. XV a. įrašai liudija, kad hovavartai susekdavo plėšikus. Veislė yra puikus uolaus vokiečių veisėjo darbo, vykusio prieš 100 metų, rezultatas. Pasišventusių veisėjų grupė, siekdama atkurti viduramžių ūkio sargšunio veislę, tikriausiai kryžmino fermų šunis iš Vokietijos Švarcvaldo ir Harco kalnų regionų su vengrų kuvasais, vokiečių aviganiais, niūfaundlendais. Taip atsirado elegantiškas tarnybinis šuo, pirmą kartą pripažintas 1936 m.


Išvaizda

Hovavartai yra vidutinio dydžio, galingi šunys. Patinų ūgis siekia 63-70 cm, o kalių - 58-65 cm.
Galva vidutinio pločio. Nasrai stiprūs, gilūs, į galą palaispniui siaurėjantys. Nosis nemaža, su plačiomi šnervėmis. Lūpos neatvėpusios. Dantys stiprūs, sąkandis žirklinis, bet toleruojamas ir replinis. Akys vidutinio dydžio, ovalios. Jų spalva varijuoja nuo tamsiai iki šviesiai rudos. Išraiška budri, protinga. Ausys trikampio formos, su užapvalintais galiukais. Jos laikomos nuleistos.
Vidutinio ilgio kaklas siprus. Pečiai ilgi, raumeningi. Nugara lygi, tvirta. Krūtinė stipri, plati ir gili. Šonkauliai gana plokšti.
Priekinės kojos ilgos, tiesios. Užpakalinės kojos plačios, galingos ir labai raumeningos. Letenos apvalios, stiprios, su kompaktiškais, išlenktais pirštais. Uodega ilga, siekianti kulkšnis ir puošni – gausiai apaugusi kailiu. Ji laikoma nuleista, tačiau kai šuo yra budrumo būsenoje, ji gali būti pakeliama net virš nugaros.
Kailis ilgas, tankus ir tiesus ar vos banguotas. Pavilnė reta. Ant galvos, priekinių kojų, krūtinės ir pilvo kailis trumpesnis. Galimos kailio spalvos: gili juoda (leidžiamos kelios baltos dėmelės ant krūtinės, pirštų ir uodegos galiuko), šviesi arba juodai auksinė.
 

Būdas

Hovavartai yra prieraišūs ir draugiški augintiniai. Jie išlieka lojalūs ne tik šeimininkui, bet ir visai jo šeimai. Ši veislė išlieka žaisminga visą savo gyvenimą, todėl turėdami tokį augintinį niekada neliūdėsite. Nors ir yra linksmo būdo, tačiau hovavartai tinkami ir rimtiems darbams. Jie būna puikūs sargšuniai, nes budrumas ir atsargumas nepažįstamųjų atžvilgiu jiems yra įgimtas dalykas. Veislė pasižymi aukštu intelektu, tad juos nesunku dresuoti. Tiesa, jiems reikia tvirtos rankos, nes šie šunys linkę dominuoti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu