Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Irish Red Setter - Airių seteris

Airių seteriai XVIII a. buvo išvesti iš senųjų ispanų pointerių, spanielių ir pirmųjų škotų seterių. Ši veislė gėlų kalba kadaise buvo vadinta „modder rhu“ – tai reiškia „raudonasis šuo“. Veislė buvo skirta medžioklės laimikiams atnešti. Šiandien šis guvus, aktyvus šuo puikiai jaučiasi daug bėgiodamas. Airių seteriai greitesni už daugumą kitų šunų, tad pats pirmasis veržiasi su jais pažaisti. Ši veislė yra labai bendraujanti, airių seterius galima vadinti džiugumu spinduliuojančiais ekstravertais.

Išvaizda

Airių seteriai panašūs į spanielius, todėl kartais dar vadinami raudonaisiais spanieliais. Jie yra vidutinio dydžio – ūgis siekia 64-69 cm, o svoris 27-32 kg.
Kaukolė plati, tačiau proporcinga kūnui. Nasrai smailėjanys, ilgi. Nosis juoda arba šokolado spalvos. Sąkandis žirklinis arba lygus. Lūpos plonos, prigludusios. Akys apvalios, tamsiai rudos spalvos. Žvilgsnis švelnus. Ausys akių lygyje, laikomos nuleistos arti galvos.
Kaklas vidutinio ilgio, labai raumeningas, šiek tiek išlenktas. Nugara labai galinga ir raumeninga. Krūtinė gili.
Kojos tiesios, raumeningos. Letenos mažos, su tvirtais, suglaustais pirštais. Eisena labai gyvybinga ir gracinga. Žemai auganti uodega yra vidutinio ilgio, nesiekianti kulkšnių. Ji laikoma horizontaliai arba nuleista.
Kailis ilgas ir šilkinės tekstūros. Žiemą užauga tanki pavilnė. Ant krūtinės, uodegos ir kojų vidinių dalių kailis ilgenis, suformuojantis nuokaras. Kailis vienspalvis arba kaštoninės spalvos ir rudadėmis – baltos spalvos su rudomis dėmėmis bei šlakeliais.

Būdas

Airių seteriai greiti, energingi ir karšto būdo šunys. Jie labai ekspresyvūs ir mėgstantys leisti laiką kitų šunų ar žmonių apsuptyje. Nors yra draugiški, airių seteriai gali nesutarti su smulkiais gyvūnėliais – taio lemia stiprus emdžioklės instinktas. Dėl šios savybės airių seteriai turi būti tinkamai dresuojamas. Prieš nuspręsdami auginti airių seterį turite žinoti, kad jis reikalaus aktyvaus gyvenimo būdo – šiam šuniui reikia daug laiko praleisti lauke, daug bėgioti.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu