Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Irish Terrier - Airių terjeras

Airių terjerai laikomi vieni seniausių terjerų. Jie, kaip ir galima suprasti, kilę iš Airijos. 1879 m. veislė pirmą kartą dalyvavo parodoje, vykusioje Glazge. Nuo tol airių terjerai pradėjo populiarėti ir 1880 m. veislė buvo viena iš keturių populiariausių visoje Didžiojoje Britanijoje. Airių terjerai greitai pasiekė ir JAV. 1929 m. veislę pripažino AKC (American kennel club).

Išvaizda

Airių terjerai yra vidutinio dydžio šunys, jų ūgis – 45 cm. Patinai sveria 12 kg, patelės – 11 kg. Šių šunų kūnas yra proporcingas, gracingas.
Galva ilga, bet proporcinga kūnui. Kaukolė plokščia, tarp ausų gana siaura. Skruostai plokšti, neapvalūs, tačiau žandikauliai tvirti. Lūpos gerai prigludusios, tamsios spalvos. Nosis taip pat privalo būti juoda. Akys mažos, tamsios. Jų išraiška pilna gyvybės, energijos ir išminties. Ausys nedidelės, V raidės formos. Laikomos nuleistos šalia skruostų.
Kaklas vidutinio ilgio, link pečių šiek tiek platėjantis. Pečių linija ilga, tvirta, švelniai įsiliejanti į nugarą. Pastaroji ilga, tiesi ir tvirta. Juosmuo raumeningas, lengvai išlenktas. Krūtinė gili, raumeninga, bet neplati.
Kojos ilgos, tobulai tiesios, masyvios kaulų struktūros ir raumeningos. Pėdos turi būt tvirtos, apvalios ir gana mažos. Pirštai išlenkti. Nagai tamsūs.
Uodega trumpinama pašalinant ketvirtadalį ilgio. Ji aukštai įstatyta, bet neužlenkta.
Kailis tankus, standus ir šiurkštus. Jis nugulęs arti kūno ir taip tankiai suaugęs, kad, net ir praskyrus kailį pirštais, sunku įžiūrėti odą. Juolab, kad kailis turi ir pokailį, kuris yra šiek tiek švelnesnis nei viršutinis kailio sluoksnis, bet toks pats tankus. Galimos kailio spalvos yra ryškiai raudona, auksiniai raudona, raudona su kviečių atspalviu ar kviečių spalvos. Leidžiamos nedidelės baltos žymės ant krūtinės. Maži šuniukai kartais turi juodos spalvos žymių, tačiau augant jos turi išnykti.

Būdas

Airių terjerai yra nereiklūs gyvenimo sąlygoms, jautrūs namų sargai. Jie puikiai naikina žiurkes ir gina naminius paukščius nuo smulkių grobuonių. Jie labai energingi, drąsūs, judrūs, paklusnūs, lengvai dresuojami. Airių terjerai gerai suranda ir atneša medžiotojui nušautus paukščius, padeda medžioti ir stambius pavojingus žvėris. Šie šunys puikūs kelionių draugai – jie lengvai pakelia ilgas keliones automobiliu. Airių terjerai yra ir nuostabūs draugai – jie labai ištikimi savo šeimininkui ir jo visai šeimai. Su kitais gyvūnais ne itin puikiai sutaria – su kitais šunimis pešasi, puola kates ar kitus smulkius augintinius.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu