Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Italian Corso Dog (Cane Corso Italiano) - Korsikos šuo

Korsikos šunys (dar vadinami Korsikos mastifais) yra veislė, atkurta iš senų italų bandaginių mačelajų. Jie buvo labai paplitę Sicilijoje – varydavo galvijus į skerdyklas, ir, manoma, kad galėjo dalyvauti šunų kautynėse. 

Išvaizda

Korsikos šunys yra vidutinio dydžio, stipraus sudėjimo šunys. Jų ūgis varijuoja nuo 56 iki 71 cm, o svoris – 36-63,5 cm. Šių šunų kūnas raumeningas, atletiškas, tačiau kartu ir išlaikantis eleganciją.
Galva didelė, kaukolė plati, viršugalvyje šiek tiek išgaubta. Žiūrint iš viršaus, galva atrodo kvadratinių formų. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos. Pageidaujama, kad jos būtų tamsios spalvos, tačiau šviesesnio kailio savininkai gali turėti ir šviesesnes akis, bet jokiu būdu ne mėlynas ar geltonas. Išraiška labai budri ir dėmesinga. Kai Korsikos šuo kažką stebi itin susikaupęs, virš akių, kaktoje susiformuoja raukšlelės. Ausys gali būti paliekamos natūralios, arba yra kerpamos. Pastarosios būna lygiakraščio trikampio formos ir yra laikomos stačios. Natūralios ausys yra vidutinio dydžio, taip pat trikampio formos, laikomos nuleistos šalia skruostų. Nosis didelė, su plačiomis šnervėmis, jos spalva turi derėti prie kailio. Nasrai labai platūs – plotis beveik lygus ilgiui. Jie sudaro beveik trečdalį visos galvos ilgio. Lūpos gana tvirtos, jų oda standi – tai apsaugo nuo pernelyg gausaus seilėjimosi. Apatinė šiek tiek atvėpusi, kabanti. Lūpų spalva juoda ar pilka. Dantys dideli, stiprūs. Pageidaujamas lygus sąkandis, tačiau leidžiamas ir žirklinis.
Kaklas neilgas, masyvus, šiek tiek išlenktas. Nugara plati, stipri, raumeninga. Krūtinė taip pat plati ir galinga. Apatinė kūno linija link užpakalinių kojų šiek tiek kylanti. Juosmuo labai raumeningas. Strėnos ilgos, plačios, šiek tiek nuožulnėjančios.
Priekinės kojos stiprios ir raumeningos. Žiūrint tiek iš priekio, tiek iš šono, jos atrodo tiesios. Užpakalinių kojų raumenys ne tokie ryškūs kaip priekinių. Letenos apvalios, su išlenktais pirštais, primenančiais katės. Padai tvirti, nagai tamsūs. Uodega tarsi pratęsia nugaros liniją – pagrindas auga toje pačioje plotmėje. Uodega ties pagrindu stora, tvirta, ne ką siauresnis ir jos galiukas. Ji yra trumpinama iki ketvirto slankstelio. Ramybės būsenoje laikoma nuleista, o kai šuo budrus ar aktyvus, ji gali būti pakeliama į horizontalią padėtį ar net aukščiau nugaros.
Kailis trumpas, standus, blizgus ir tankus. Pavilnė reta, tik esant šaltam klimatui šiek tiek sutankėja. Galimos kailio spalvos: juoda, pilka, gelsvai ruda ir raudona. Visos šios spalvos gali turėti pamarginimų. Vienspalviai gelsvai rudi ar raudoni Korsikos šunys turi juodas ar pilkas kaukes.  Ant krūtinės, kaklo, smakro ir pirštų gali būti baltos spalvos žymių.

Būdas

Korsikos šunys garsėja kaip puikūs augintiniai ir šeimos draugai. Jie yra itin ištikimi bei atsidavę savo šeimininkui. Ši veislė puikiai sutaria ir su vaikais. Su jais elgiasi draugiškai, švelnia ir rūpestingai. Apskritai Korsikos šunys turi labai pastovų temperamentą, nereikia baimintis, kad jie staigiai supyks, puls ar kitaip demonstruos netikėtą agresiją. Nepaisant to, šios veislės atstovai būna puikūs sargšuniai. Jie yra ne tik stiprūs, bet ir labai sumanūs, aukšto intelekto. Tiesa, Korsikos šunys rekomenduojami jau patyrusiems šunų augintojams, gebantiems parodyti savo autoritetą ir mokantiems valdyti šunį, o ne pasiduodantiems jo įtakai. Veislė nepasižymi agresyvumu ar polinkiu į kovas su kitais šunimis, tačiau su jais gali elgtis ne itin draugiškai. Norint išvengti šios problemos, reikia Korsikos šunis nuo mažens socializuoti, pratinti prie kitų gyvūnų. Tinkamai auginami Korsikos šunys būna nuostabūs augintiniai ir draugai.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu