Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Italian Pointing Dog (Bracco Italiano) - Italų brakas

Italų brakai yra iš senovės kilusi šunų veislė, kadaise naudota paukščių medžioklėje. Šie šunys buvo labai vertinami, todėl nemažai jų atvaizdų galima rasti įvairiuose meno dirbiniuose. Panašūs į italų brakus šunys vaizduojami ir XIV a. italų freskose. Tiesa, šiuos šunis laikė beveik vien kilmingieji – turėti italų braką buvo garbės ženklas, bet jų populiarumas 1900 krito ir veislei netgi kilo grėsmė išnykti. Tik italų veisėjo Ferdinando Delor de Ferrabouc dėka veislė buvo išsaugota.

Išvaizda

Italų brakai yra tvirtos, harmoningos sandaros šunys, sukuriantys galios įspūdį. Patinų ūgis varijuoja nuo 55 iki 67 cm, o svoris nuo 25 iki 40 kg. Svarbios ir kūno proporcijos – kūno ilgis turi būti lygus jo aukščiui ar vos didesnis.
Būdinga liesa, siaurėjanti galva. Žiūrint iš priekio, ji primena plačią arką, o iš viršaus – prailgintą elipsę. Snukio ilgis sudaro apie pusė galvos ilgio. Nosies tiltas tiesus ar vos išgaubtas, o nosis plati, su milžiniškomis, atviromis šnervėmis. Jos spalva priklausomai nuo kailio spalvos varijuoja nuo rausvos iki blyškiai rudos spalvos. Lūpos plonos, padribusios. Dantys dideli ir stiprūs, sąkandis žirklinis arba replinis. Gana didelės, ovalios akys yra nuo irisinės iki rudos spalvos.
Galingas, nupjauto kūgio formos kaklas yra vidutinio ilgio, stiprus. Viršutinė kūno linija gana tiesi, tik strėnų srtityje aiškiai nuožulnėja. Juosmuo platus, trumpas, išgaubtas ir raumeningas. Krūtinė plati, gili. Apatinė kūno linija beveik visiškai horizontali.
Priekinės kojos stiprios, ilgos ir raumeningos. Užpakalinės dar tvirtesnės. Letenos stiprios, ovalios formos, su stipriais nagais. Eisena plati, greita. Uodega prie pagrindo plati, o galo link siaurėja. Paprastai ji trumpinama, paliekant 15-25 cm. Kai šuo aktyvus, uodega laikoma beveik horizontalioje padėtyje.
Kailis tankus, trumpas ir blizgus. Ant galvos, ausų, priekinių kojų dalių jis dar trumpesnsis. Galimos kailio spalvos balta, balta su rudomis dėmėmis, balta su blankiai oranžinės spalvos dėmėmis.

Būdas

Italų brakai yra žinoma kaip ištikimi, šeimininkui labai atsidavę sumanūs šunys. Nepaisant savo tvritos, galingos išvaizdos, ši veislė yra labai draugiška ir švelni. Nors veislė išveista darbui, tačiau puikiai tinka ir kaip šeimos augintinis. Italų brakai puikiai sutaria ne tik sus uaugusiais, bet ir su vaiakis ir net kitais šunimis.
Nepaisant švelnaus būdo, italų brakai nerekomenduojami nepatyrusiems šunų augintojams, nes reikalauja nemažai dresūros ir kitų aktyvių užsiėmimų. Ši veislė yra medžioklinė, todėl jos atstovams reikia aktyvaus gyvenimo būdo, kasdienių intensyvių pasivaikščiojimų lauke, treniruočių (šie šunys itin mėgsta plaukioti, tad jei gyvenate netoli ežero, jis gali būti puiki treniruočių vieta). Jei nuspręsite auginti italų braką, turėsite bent potrą valandų per dieną praleisti kieme, tad jei negalite tam skirti tiek laiko, verčiau pagalvokite apie kitą veislę. Maža to, veislė nerekomenduojama auginti bute. Italų brakams reikia didelės erdvės, kiemo, kur galėtų išeikvoti savo didelį energijos kiekį. Antraip šie šunys gali pradėti destruktyviai elgtis ar net susirgti.

 

 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu