Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Jack Russell Terrier - Džeko Raselo terjeras

Džeko Raselo terjerų istorija prasidėjo 1975 m. Anglijoje, kur gimė ir veislės „tėvas“ Džekas Raselas. Šis vyras buvo aistringas medžiotojas ir gyvūnų mylėtojas nuo pat mažų dienų, tad nenuostabu, kad jis prisidėjo prie šunų pasaulio istorijos raidos. Svarbiausias momentas šios veislės istorijoje buvo tada, kai Dž.Raselas išvyko studijuoti į Oksfordą ir ten netikėtai „susipažino“ su kalaite Trump. Pastaroji ir buvo Džeko Raselo terjerų veislės pradininkė. Buvo išveisti šunys, skirti žiurkių gaudymui ir medžioklei. Veislė iki šiol nepraradusi šio instinkto.

Išvaizda

Džeko Raselo terjerai turi atrodyti gyvybingi ir aktyvūs. Jų kūnas tvirtas, harmoningų proporcijų, ilgis kiek didesnis už aukštį. Šių šunų ūgis siekia apie 33-35 cm, o svoris 6-8 kg.
Galva turi būti proporcinga kūnui. Kaukolė plokščia, tarp ausų plati, o link snukio siaurėjanti. Snukio išraiška nuoširdi, protinga ir kupina energijos, gyvybės. Vidutinio dydžio, migdolo formos akys turi būti tamsios spalvos. Pageidaujamas ir tamsus apvadas aplink akis, tačiau jei kailis aplink akis baltas, jo gali ir nebūti. Mažos, V raidės formos ausys laikomos nuleistos galvos priekyje, virš akių. Stačiakampio formos nasrai stiprūs, sudaro maždaug 2/3 kaukolės tarp ausų pločio. Nosis privalo būti juoda. Pageidaujama, kad dideli dantys sueitų į žirklinį sąkandį.
Dailių linijų, raumeningas kaklas pečių link palaipsniui platėja. Pečiai nuožulnėjantys ir aiškiai pasibaigiantys ties ketera. Nugara tiesi ir tvirta. Juosmuo šiek tiek išlenktas. Krūtinė negili, gana plokščia, siaura.
Priekinės kojos turi būti tiesios, gana masyvių kaulų ir stiprios. Užpakalinės kojos kur kas raumeningesnės, taip pat tvirtos. Letenos primena katės, yra apvalios, tiesios. Gana aukštai auganti uodega laikoma džiugiai pakelta. Jos ilgis turi būti proporcingas kūno ilgiui.
Džeko Raselo terjerų kailis gali būti trejopas –glotnus, šiurkštus ir laužytas. Tokia įvairovė atsirado dėl to, kad šios veislės šunys buvo naudojami skirtingiems tikslams – vieni medžiojo pelkėse, drėgnose vietose, tad jiems reikėjo ilgesnio, šiurkštesnio kailio, galinčio apsaugoti nuo šalčio, purvo ir drėgmės. Kiti medžiojo olose, treti – saiuruose urvuose – jie turėjo kitokį kailį. Nepaisant kailio tipo, dominuojanti jo spalva turi būti balta, išmarginta tamsiai rudomis, rudomis, juodomis dėmėmis.

Būdas

Džeko Raselo terjerai yra labai energingi, mėgstantys pasipešti, tačiau smagūs, mėgstantys žaisti šuneliai. Savo šeimai jie būna iti meilūs ir draugiški. Vis dėl to reiktų nepmiršti, kad Džeko Raselo terjerai buvo išveisti darbui – medžioklei. Nors šiandien šie šunys dažniasuiai laikomi tiesiog kaip šeimos draugai, tačiau savo instinktų ir darbui reikalingų savybių neprarado, tad jiems būtinas aktyvus gyvenimo būdas. Šios veislės atstovai yra judrūs, negalintys ramiai nusėdėti vienoje vietoje – į tai būtina atsižvelgti prieš įsigyjant Džeko Raselo terjerą. Be to, dauguma šios veislės atstovų mėgsta patriukšmauti, paloti. Siautulingas šios veislės šunų temperamentas priimtinas ne visiems.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu