Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Japanese Spitz (Nihon Supittsu) - japonų špicas

Niekas nežino tikrosios japonų špicų kilmės, bet yra manoma, kad jie gali būti Sibiro samojedų giminaičiai. Nors ši idėja ginčytina, tačiau jos šalininkai tikina, kad Sibiro samojedai ilgą laiką buvo kryžminami su kitomis veislėmis siekiant išgauti mažesnį veislės variantą - japonų špicai ir buvo šių bandymų rezultatas. Dėl veislės atsiradimo laikotarpio taip pat vyksta ginčai, bet spėjama, kad japonų špicai egzistuoja dar nuo 1800 m. 1950 m. veislė buvo itin populiari Japonijoje, pamažu šie šuneliai išpopuliarėjo ir Europoje bei Amerikoje.

Išvaizda

Japonų špicai yra nedideli, grakštūs šuneliai. Nepaisant nedidelio ūgio – 34-37 cm patinai ir 30-34 cm – patelės – šie šunys yra tvirti ir stiprūs.
Kalto formos galva yra vidutinio dydžio, gana plati. Viršugalvis apvalainas, būdingas aiškiai pastebimas pakaktys. Snukis nedidelis, siaurėjantis. Nosis nedidelė, apvali, juodos spalvos. Lūpos taip pat juodos, glotniai dengiančios žandikaulius, tvirtos. Dantys sueina į žirklinį sąkandį. Vidutinio dydžio akys ovalios, tamsios spalvos su juodais apvadais, kurie itin pagyvina žvilgsnį. Nedidelės, trikampio formos ausys laikomos stačios.
Kaklas stiprus, vidutinio ilgio ir šiek tiek išlenktas. Pečiai šiek tiek nuožulnėja. Nugara tiesi, trumpa ir labai lanksti. Juosmuo platus ir tvirtas. Strėnos lygios, su aukštai augančia uodega. Krūtinė plati ir gili, su išraiškinga šonkaulių linija.
Priekinės kojos tiesios. Užpakalinės raumeningos, šiek tiek išlenktos. Letenos nedidelės, apvalios, primenančios katės letenėles. Padai juodi, o nagai turėtų būti jei ne juodi, tai bent jau ganėtinai tamsūs. Eisena itin lengva, energinga, tačiau kartu ir švelni. Aukštai auganti uodega laikoma užriesta virš nugaros. Ji gausiai apaugusi ilgu kailiu, tad primena žavią, purią plunksnelę.
Kailis dvisluoksnis. Išorinis jo sluoksnis tiesus, papuręs. Pavilnė trumpa, tanki ir minkšta. Viso kūno kailis ilgas – trumpesnis tik snukio, ausų ir kojų srityse. Kailis ant uodegos ir ant kaklo itin ilgas, sukuriantis puošnią apykaklę. Galima tik viena kailio spalva – visiškai balta.

Būdas

Japonų špicai yra veislė, itin tinkama auginti šeimoms, nes šie šuneliai labai mėgsta žmonių draugiją. Sumanieji japonų špicai visada randa būdą, kaip įtikti šeimininkui ir taip jį pradžiuginti. Sakoma, kad kartą susidraugavus su šios veislės šunimi, turėsite ištikimą draugą visam gyvenimui. Japonų špicai puikiai sutaria ir su kitais gyvūnais – tereikia nuo mažens jį prie jų pratinti. Tiesa, šie šuneliai mėgsta užimti dominuojančią poziciją, tad greičiausiai bus kitų augintinių "bosu".
Auginant šios veislės šunį problemų nekils ir dėl jo švaros. Dauguma mano, kad baltut baltutėlį kailį išlaikyti švarų labai sudėtinga, tačiau tai – mitas. Japonų špicai yra labai tavrkingi, nemėgstantys voliotis ar žaisti purve šunys. Maža to, jie visai kaip katės kruopščiai rūpinasi savo higiena – tvarkingai išsilaižo kailiuką net tuomet, kai jis švarus.
Tiesa, prieš nuspręsdami įsigyti japonų špicą, turite atsižvelgti į tai, kad šie šunys gana aktyvūs – jiems nereikia ypatingų treniruočių, bet kasdieniai pasivaikščiojimai lauke – būtini. Šie šuneliai labai džiaugsis galėdami ilgesnį laiką palakstyti Jūsų namo kieme, tačiau visą laiką gyventi lauke nėra tinkami – jiems trūks žmogaus dėmesio. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad japonų špicai yra labai šoklūs – nors yra visiškai nedideli, jie gali peršokti net 1,5 m. tvorą, tad jei Jūsų namas aptvertas žemesne tvora, nerizikuokite palikdami šios veislės šunį vieną kieme.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu