Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Karst Shepherd Dog (Kraski Ovcar) - Karsto aviganis

Karsto aviganiai yra sena, dar viduramžiais atsiradusi veislė, kilusi iš Balkanų. Veislė populiari Slovėnijoje. Kitose šalyse Karsto aviganiai vis dar gana reti, nors kartais pasirodo Europoje organizuojamose šunų parodose. Ši veislė ilgus amžius sergsti ir gano bandas šiauriniame Karsto regione. Iš čia ir kilo veislės pavadinimas.

Išvaizda

Karsto aviganiai yra vidutinio dydžio – 51-61 cmj ūgio ir 26-40 kg svorio šunys, turintys tvirtą, atletišką kūną. Jis yra raumeningas, tačiau ne masyvus, išlaikantis dailias proporcijas.
Galva gana nemaža. Kaukolė, iš kurios pusės bežiūrėtum, atrodo apvali. Kaukolės plotis tarp ausų lygus jos ilgiui. Snukis vidutinio ilgio, prie pagrindo platus, o link nosies palaipsniui siaurėjantis. Nosies tiltas tiesus ir platus. Pati nosis taip pat plati, juodos spalvos. Lūpos standžios, neatvėpusios. Jų spalva – juoda. Dantys stiprūs, pageidaujamas sąkandis yra žirklinis. Gana toli viena nuo kitos esančios akys yra migdolo formos. Jų spalva gali būti nuo riešutinės iki tamsiai rudos spalvos. Žvilgsnis nuoširdus, ramus, beveik melancholiškas. Gana aukštai augančios V raidės formos ausys yra vidutinio ilgio, jų galiukai gali siekti ausies kampučius.
Kaklas platus, raumeningas. Nugara vidutinio ilgio, tiesi, raumeninga ir plati. Juosmuo platus ir itin raumeningas. Krūtinė plačios apimties, su plačiais, plokštokais šonkauliais. Pilvas švelniai įtrauktas.
Kojos tiesios, vidutinio ilgio. Letenos nedidelės, su skliautiškais pirštais. Eisena elastinga, harmoninga, judesiai gerai koordinuoti. Ilga, kulkšnis siekianti uodega savo forma primena kardą ir yra apaugusi vešliais, ilgais plaukais.
Kailis ilgas, prigludęs prie kūno, su tankia pavilne. Galva, priekiniai ausų galiukai ir priekinė kojų dalis padengti trumpais plaukais. Ant kaklo ir krūtinės priekyje kailis ilgesnis, tad suformuoja puošnią apykaklę. Uodega taip pat apaugusi ilgesniais, vešliais plaukais. Kailio spalva yra geležies pilkumo su tamsesniais šešėliais. Ant pilvo ir galūnių spalva pereina į šviesesnę pilką ar net smėlio spalvą. Ant snukio privalo būti tamsi kaukė.

Būdas

Karsto aviganiai yra ypatingai patikima, stabilaus temperamento veislė. Tai – nepriklausomi, narsūs, o kartu ir išdidūs bei savimi labai pasitikintys šunys. Karsto aviganiai yra linkę dominuoti, todėl tinkami auginti tik turintiems patirties ir stipraus charakterio žmonėms. Šios veislės šunys įpratę gyventi gaujomis, kurioms vadovauja vienas lyderis. Augdami šeimoje Karsto aviganiai ją laiko savo gauja. Jei šeimininkas nesugebės būti jos lyderiu, šią poziciją užims šuo. Savo aukštesnę poziciją turi aiškiai parodyti ne tik pats šeimininkas, bet ir visi šeimos nariai, kitaip gali kilti problemų bandant sutarti su šios veislės augintiniu. Taip pat būtina dresūra.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu