Nuaras
Bubastė
Gyvūnų globėjų asociacija
Gyvūnų globos namai
Gyvūnų globa
Šunų ir kačių kirpykla
Šunų ir kačių viešbutis
Beglobiai gyvūnai
Prekės gyvūnams
Kauno centrinis felinologų klubas
Gyvūnų priežiūros centras
Baltijos kinologijos centras
Skelbimai
Dingo
Rasti
Rasta
Dovanoja
Ieško
Siūlo
Animal.lt
Veterinarijos klinika
Šunys
Katės
Įstatymai
Konsultacijos
Patarimai
Naujienos
Animal.lt

Kerry Blue Terrier - Kerio žydrasis terjeras

Kerio žydrieji terjerai yra kilę iš Airijos ir laikoma nacionaline veisle. Jų atsiradimo metais laikomi 1700 m. Veislė išvesta kryžminant portugalų vandens šunis, rusų juoduosius terjerus, airių terjerus, airių vilkogaudžius ir airių švelniaplaukius kviečiaspalvius terjerus. Veislę AKC (American kennel club) pripažino 1924 m. Kerio žydrieji terjerai buvo auginami kaip darbiniai ir medžiokliniai šunys. Taip pat jie puikiai saugodavo avis bei galvijus. Šiandien jie yra puikūs šeimos draugai, tačiau senųjų medžioklės ir saugos instinktų nėra praradę.

Išvaizda

Kerio žydrieji terjerai yra vidutinio dydžio, proporcingos kūno sandaros šunys. Idealus šių šunų ūgis ties ketera turi būti 45-46 cm (patelės kiek žemesnės), o svoris – 15-18 kg.
Galva ilga, bet ne per daug. Ji proporcinga visam kūnui. Akys tamsios, mažos, neiškilios. Žvilgsnis nuoširdus. Ausys V raidė formos, mažos. Jos laikomos arti skruostų. Tarp ausų kaukolė plokščia. Link akių ji itin švelniai siaurėja. Žandikauliai tvirti, raumeningi. Skruostai lygūs. Nosis juoda. Šnervė didelės ir plačios.
Kaklas gana ilgas, link pečių platėjantis. Nuagar trumpa, tiesi ir stipri. Krūtinė gili, vidutinio platumo. Šonkauliai gana gerai išreikšti. Juosmuo trumpas ir galingas.
Uodega aukštai įstatyta, vidutinio ilgio ir laikoma pakelta. Kuo uodega tiesesnė, tuo geriau. Kojos tiesios. Pėdos apvalios, gana mažos, kompaktiškos, bet stiprios. Pirštai išlenkti. Nagai juodos spalvos. Eisena lengva, energinga.
Kailis tankus, švelnus ir banguotas. Svarbi tinkama kailio spalva. Leidžiama bet kokio atspalvio melsvai pilka ar pilkšvai mėlyna spalva. Ant nasrų, galvos, ausų, uodegos ir pėdų gali būti tamsesnės ar net juodos žymės.

Būdas

Kerio žydrasis terjeras – drausmingas ir drąsus, labai ištvermingas, stiprus ir judrus šuo. Puikus sargas. Jis loja tik tada, kai gresia pavojus. Kerio žydrieji terjerai yra puikūs pagalbininkai medžiojant triušius, lapes – noriai atneša grobį iš vandens, nes yra puikūs plaukikai. Gerai prižiūri avis ir galvijus. Nepasimeta net ir kebliausioje situacijoje – nebijo nei žmonių, nei žvėrių.
 

Ekstra skelbimai:
Kaip patalpinti ekstra skelbimą?
Mūsų draugai:
© 2010-2023 UAB "Nuaras". Visos teisės saugomos. Sukurė: Netas.eu